Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.11. 2017 14:30
případ u soudu

Exfotbalista Znojma měl v klubu pobodat muže! Hrozí mu 10 let

Zdroj: TV Nova

Vrchní soud v Olomouci měl vynést rozsudek nad bývalým fotbalistou Znojma Mladenem Uševem. Obžaloba ho viní z pokusu o vraždu. Za ten ho nepravomocně poslal Krajský soud v Brně do vězení na 10 let. Definitivní verdikt ale ještě nepadl.

Patrik Foukal má ještě dnes výraznou jizvu na krku. Od jisté smrti ho dělilo pár milimetrů. Stal se totiž obětí řádění někdejšího znojemského fotbalisty Mladena Uševa. Brutálnímu napadení předcházela hádka s Uševem. Po ní na mladíka zaútočil rozbitou lahví.

 

"Chytil mě za oblečení, říkal, ať si to jdu s ním vyřídit ven. A jak jsem se otočil, tak tou rozbitou flaškou mě bodl přímo do krku," popsal útok napadený Patrik Foukal. Večer na jedné znojemské diskotéce se tak během několik vteřin změnil ve velké drama.

 

"Strčila jsem mu prsty do krku, aby mu to tak nekrvácelo. Křičela jsem přes celou tu diskotéku, ať okamžitě zavolají sanitku, že je pobodaný," popsala okamžiky hrůzy sestra napadeného.

 

 

"Tři týdny jsem jedl jen tekutou stravu, polykat jsem nemohl, jíst normální jídlo jsem nemohl," vzpomíná Patrik Foukal. Podle policistů šlo o pokus o vraždu a za ten dostal Ušev zatím nepravomocně desetiletý trest. U Vrchního soudu se neobjevil ani on, ani jeho obhájce.

 

Kauza napadeného mladíka, který podle lékařů přežil jen shodou příznivých okolností, se k Vrchnímu soudu vrátí po novém roce - 4. ledna.

hru / Petr Zapletal TN.cz