Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.1. 2016 14:45
škoda za milion

Exploze ohrožovaly hasiče při zákroku u hořícího domu

Zdroj: TV Nova

Neznámé exploze ohrožovaly hasiče při likvidaci požáru rodinného domu v Hulíně na Kroměřížsku..

K požáru přijely jednotky profesionálů z Kroměříže a Holešova a dobrovolníci z Kvasic, Hulína a Kroměříže. Rozsáhlý požár si vyžádal nasazení šesti cisteren a automobilový žebřík.

 

"Plameny zasáhly celou přístavbu dílny a větší část střechy jednopodlažního rodinného domu. Hlášené zvuky výbuchů byly ve skutečnosti zvuky provázející praskání eternitových střešních tašek. Jejich střepy ležely v okolí celého domu a ohrožovaly zasahující hasiče i jejich techniku," popsal okolnosti zásahu mluvčí HZS Zlínského kraje Libor Netopil.

 

 

V domě se nacházeli tři muži. Dva vyvázli bez zranění. Jeden utrpěl lehčí popáleniny, byl intoxikován kouřem a v šoku. K ošetření si ho od hasičů převzali záchranáři.

 

Podívejte se, jak ničivé plameny natočil jeden z obyvatel Hulína:

 

Oheň ohrožoval i sousední rodinné domy a kapličku před zasaženým domem. Požár porušil statiku jedné ze štítových zdí, která se zřítila. Vyšetřování příčin požáru bude pokračovat během soboty. Zatím bylo vyloučeno úmyslné zapálení.

 

14

GALERIE: Požár v Hulíně

Zdroj: HZS Zlínského kraje

Požár střechy v Hulíně

Hodnocení:

 

Vyšetřovatel prověřuje možnost, že oheň měl souvislost z prováděnými úpravami na vozidle v dílně přístavby. Podle předběžných odhadů je škoda minimálně jeden milion korun.

 

TN.cz / ych