Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.7. 2018 14:36
Prudké lijáky

Extrémní záplavy v Japonsku mají 48 obětí! Na rodinu se zřítil dům

Zdroj: APTN

Nejméně 48 mrtvých si vyžádaly extrémní záplavy v Japonsku. Desítky dalších lidí se pohřešují, bilance obětí proto bude zřejmě ještě narůstat. Prudké deště a povodně zasáhly především jihozápad země, kde voda a bahno srovnaly se zemí celé vesnice.

Mezi nejvíce postižené oblasti patří prefektura Kjóto na hlavním japonském ostrově Honšú. Úřady se snaží udržet povodně pod kontrolou za pomoci několika přehrad, i přesto ale musely domovy opustit stovky lidí. Píše o tom portál Guardian.

 

V prefektuře Hirošima zemřelo pět obyvatel v troskách domu, který se zřítil pod nánosem bahna. Ve stejné oblasti našli mrtvé malé dítě, které zřejmě strhl proud. Povodně způsobily sesuy půdy, kvůli nemuž zase vypukl požár.

 

 

15

GALERIE: Extrémní záplavy v Japonsku

Zdroj: ČTK

Extrémní záplavy v Japonsku - 5

Hodnocení:

 

Prudké lijáky zasáhly také prefekturu Jamaguči, kde úřady vyzývají občany, aby uposlechli výzvu a rychle se evakuovali. V některých oblastech zůstávají odříznuté cesty, odborníci varují před dalšími sesuvy půdy a bahna.

 

 

Na jihozápad Japonska udeřil na začátku týdne silný tajfun Prapiroon. Ničivé následky po sobě zanechal i na ostrovech Okinawa a Kjúšú. Největší škody počítají každoročně úřady na venkově.

epa TN.cz
Reklama