Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2016 07:27
kvůli konvičkovi?

Facebook opět zablokoval stránku Islám v ČR nechceme

Martin Konvička - Blok proti Islámu
Zdroj: Profimedia
Martin Konvička

Facebook včera zablokoval stránku "Islám v ČR nechceme" (IVČRN). Zástupci této iniciativy proti tomu protestují a označují to za cenzuru. Obecně je tato skupina vnímána jako xenofobní a rasistická. Mluvčí iniciativy, jinak předseda Bloku proti Islámu, Martin Konvička dokonce čelí za své výroky trestnímu stíhání.

Patrně právě kontroverzní výroky členů skupiny IVČRN vedly k zablokování jejího účtu na Facebooku. Ten tak obvykle automaticky reaguje na větší počet hlášení jedné skupiny. Zablokované stránky pak někdy posuzuje.

 

Pro IVČRN to není ostatně poprvé, kdy je jako závadnou stránku Facebook zablokoval. Stalo se tak už v červnu 2014. "Tenkrát se tak stalo na základě pomluv a útoků proislámských aktivistů, ale administrátorům stránky se podařilo společnosti Facebook prokázat, že odpor k ideologii islámu není totéž jako vyvolávání nenávisti vůči jednotlivým věřícím," prohlásil v tiskové zprávě představitel iniciativy Martin Konvička.

 

 

Aktivisté IVČRN se však nevzdávají. Už zprovoznili náhradní profil iniciativy, kde je mohou její členové sledovat. "Pokud se někdo domnívá, že rušením diskusních platforem umlčí hlasy občanského protestu, hluboce se mýlí. Za svobodu slova je dnes stejně jako před pětadvaceti lety nutno bojovat," komentoval to místopředseda Bloku proti Islámu Petr Hampl.

 

Konvička za blokací stránek dokonce vidí mezinárodní spiknutí: "Všichni víme o volání řady evropských politiků, včetně německé kancléřky (Angely) Merkelové a českého ministra vnitra (Milana) Chovance, po cenzuře sociálních sítí..."

 

 

Podle serveru Lidovky.cz by ale blokace stránek mohla souviset s Konvičkou a s jeho trestním stíháním. To je proti němu vedeno právě kvůli jeho výrokům na Facebooku, kde například sliboval muslimy "namlet do masokostní moučky".

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.1. | 08:59 Rudolf Kozák
45
A kde je ta "svoboda" slova ve vyjádření vlastního názoru, kterou ...
12.1. | 10:54 Petr Szabo
-26
Konvicka agent rusaku co to tu ma rozestvavat.Vubec nechci radikalni islam v ...
12.1. | 16:28 Pavel Fiala
12
K demokracii rozhodně cenzura nepatří! My můžeme milovat nebo nenávidět koho chceme.To co dělají je strach z pravdy..Co se týká p.Konvičky tak ho dnes odsuzují za to co napsal před 2.léty.Ale hodí se jim to.
12.1. | 10:54 Petr Szabo
-26
Konvicka agent rusaku co to tu ma rozestvavat.Vubec nechci radikalni islam v Evrope,ale nejsem podelanej.To si to s nima radsi vyridim tam u nich,tak jak to oni delaj u nas v Evrope, ale nebudu jen stekat a pak nic.Sobotka to dela dobre s dodavkama zbrani a munice.S policii a vojakam v zahranici.
12.1. | 10:16 kocourkovamama
45
Závidim Slovákum jejich premiéra,pana Fica.To je člověk,který hájí zájmy svojí země a chrání svůj lid.A ne za mrzký peníz a slíbení lepšího bydla ZRADIT.Holt bohuš.Nikdy chytrostí nevynikal a teď se to v plné síle projevuje.
12.1. | 10:11 kocourkovamama
43
....cenzura se bude stupňovat.To bylo keců,že komunisti neinformovali a nic se nesmělo.ZLATÝ komunisti.Však přijde čas..............
12.1. | 10:10 kocourkovamama
24
To sme to dopracovali.Pár pomatenců,co maji a budou mít profit a těžký prachy z vetřelců dělá jak zkažený a média se vezou na jejich vlně.Je to fijalovej hnus tady v tom rozkradenym připodělanym"Česku".I ten název naší kdysi krásné země je mi z duše odporný.Poděkujme kovancovi s bohušem,
12.1. | 10:09 homer00
33
Svoboda slova už skončila je to mnohem horší jak za komunistů
12.1. | 09:25 cipisek671
25
Co k tomu říct? Svinstvo, nic víc. Jsem zvědavý za jak dlouho stejní cenzorští parchanti zablokují i web http://www.ivcrn.cz Mimochodem, mě taky už podruhý zabanovali účet na FB, protože jsem si "drze" dovolil psát pravdu o těch muslimáckých potkanech. Potřetí už se tam registrovat ...
12.1. | 09:16 josefvyskoc
27
nezablokoval ji FB ale cesi, kteri jsou u FB zamestnani a plni politickou objednavku a zadani elit, ktere si takto prosazuji sve zvracene extremisticke cile s cilem rozvratit a poslapat nase evropske hodnoty...
12.1. | 09:15 Robert Matula
19
To neděláte dobře s tím označování lidí, kteří tady nechtějí někoho, kdo pouze dělá bordel. Ono se totiž lehce může stát, že si řeknou že když jsou ti rasisti tak místo toho, aby je chtěli poslat zpátky, je budou chtít vyvraždit a všichni se budete strašně divit...
12.1. | 08:59 Rudolf Kozák
45
A kde je ta "svoboda" slova ve vyjádření vlastního názoru, kterou před 26.lety, tomuto tehdy zblbnutému národu sliboval z balkónů a tribun, kulisák a slibotechna, podvodník Havel se svými kumpány ? Změnil se akorát název mediálních hlídacích psů, nejsou to už cenzoři, ale editoři.