Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2016 07:27
kvůli konvičkovi?

Facebook opět zablokoval stránku Islám v ČR nechceme

Martin Konvička - Blok proti Islámu
Zdroj: Profimedia
Martin Konvička

Facebook včera zablokoval stránku "Islám v ČR nechceme" (IVČRN). Zástupci této iniciativy proti tomu protestují a označují to za cenzuru. Obecně je tato skupina vnímána jako xenofobní a rasistická. Mluvčí iniciativy, jinak předseda Bloku proti Islámu, Martin Konvička dokonce čelí za své výroky trestnímu stíhání.

Patrně právě kontroverzní výroky členů skupiny IVČRN vedly k zablokování jejího účtu na Facebooku. Ten tak obvykle automaticky reaguje na větší počet hlášení jedné skupiny. Zablokované stránky pak někdy posuzuje.

 

Pro IVČRN to není ostatně poprvé, kdy je jako závadnou stránku Facebook zablokoval. Stalo se tak už v červnu 2014. "Tenkrát se tak stalo na základě pomluv a útoků proislámských aktivistů, ale administrátorům stránky se podařilo společnosti Facebook prokázat, že odpor k ideologii islámu není totéž jako vyvolávání nenávisti vůči jednotlivým věřícím," prohlásil v tiskové zprávě představitel iniciativy Martin Konvička.

 

 

Aktivisté IVČRN se však nevzdávají. Už zprovoznili náhradní profil iniciativy, kde je mohou její členové sledovat. "Pokud se někdo domnívá, že rušením diskusních platforem umlčí hlasy občanského protestu, hluboce se mýlí. Za svobodu slova je dnes stejně jako před pětadvaceti lety nutno bojovat," komentoval to místopředseda Bloku proti Islámu Petr Hampl.

 

Konvička za blokací stránek dokonce vidí mezinárodní spiknutí: "Všichni víme o volání řady evropských politiků, včetně německé kancléřky (Angely) Merkelové a českého ministra vnitra (Milana) Chovance, po cenzuře sociálních sítí..."

 

 

Podle serveru Lidovky.cz by ale blokace stránek mohla souviset s Konvičkou a s jeho trestním stíháním. To je proti němu vedeno právě kvůli jeho výrokům na Facebooku, kde například sliboval muslimy "namlet do masokostní moučky".

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.1. | 10:16 kocourkovamama
45
Závidim Slovákum jejich premiéra,pana Fica.To je člověk,který hájí zájmy svojí ...
12.1. | 10:54 Petr Szabo
-26
Konvicka agent rusaku co to tu ma rozestvavat.Vubec nechci radikalni islam v ...
12.1. | 16:28 Pavel Fiala
12
Náhlasit nevhodný komentář
K demokracii rozhodně cenzura nepatří! My můžeme milovat nebo nenávidět koho chceme.To co dělají je strach z pravdy..Co se týká p.Konvičky tak ho dnes odsuzují za to co napsal před 2.léty.Ale hodí se jim to.
12.1. | 10:54 Petr Szabo
-26
Náhlasit nevhodný komentář
Konvicka agent rusaku co to tu ma rozestvavat.Vubec nechci radikalni islam v Evrope,ale nejsem podelanej.To si to s nima radsi vyridim tam u nich,tak jak to oni delaj u nas v Evrope, ale nebudu jen stekat a pak nic.Sobotka to dela dobre s dodavkama zbrani a munice.S policii a vojakam v zahranici.
12.1. | 10:16 kocourkovamama
45
Náhlasit nevhodný komentář
Závidim Slovákum jejich premiéra,pana Fica.To je člověk,který hájí zájmy svojí země a chrání svůj lid.A ne za mrzký peníz a slíbení lepšího bydla ZRADIT.Holt bohuš.Nikdy chytrostí nevynikal a teď se to v plné síle projevuje.
12.1. | 10:11 kocourkovamama
43
Náhlasit nevhodný komentář
....cenzura se bude stupňovat.To bylo keců,že komunisti neinformovali a nic se nesmělo.ZLATÝ komunisti.Však přijde čas..............
12.1. | 10:10 kocourkovamama
24
Náhlasit nevhodný komentář
To sme to dopracovali.Pár pomatenců,co maji a budou mít profit a těžký prachy z vetřelců dělá jak zkažený a média se vezou na jejich vlně.Je to fijalovej hnus tady v tom rozkradenym připodělanym"Česku".I ten název naší kdysi krásné země je mi z duše odporný.Poděkujme kovancovi s bohušem,
12.1. | 10:09 homer00
33
Náhlasit nevhodný komentář
Svoboda slova už skončila je to mnohem horší jak za komunistů
12.1. | 09:16 josefvyskoc
27
Náhlasit nevhodný komentář
nezablokoval ji FB ale cesi, kteri jsou u FB zamestnani a plni politickou objednavku a zadani elit, ktere si takto prosazuji sve zvracene extremisticke cile s cilem rozvratit a poslapat nase evropske hodnoty...
12.1. | 09:15 Robert Matula
19
Náhlasit nevhodný komentář
To neděláte dobře s tím označování lidí, kteří tady nechtějí někoho, kdo pouze dělá bordel. Ono se totiž lehce může stát, že si řeknou že když jsou ti rasisti tak místo toho, aby je chtěli poslat zpátky, je budou chtít vyvraždit a všichni se budete strašně divit...
12.1. | 08:54 allanaldik
22
Náhlasit nevhodný komentář
Maji nas souhlas nas natacet? Zadne cedulky ze jste nataceni. Zneuziti povoleno. Stat je vic nebezpeny pro obycejne lidi nez si myslime.
12.1. | 08:52 allanaldik
17
Náhlasit nevhodný komentář
Mame konec svobody slova. Je to horsi jak za komousu. Stejne se nemuze rict co si kdo mysli. Sledovani kameravym systemem po celem uzemi je az nebetpecna. Kazdy krok vidi,mozna nas i slysi.odposlechy zabery vsude kam se clovek pohne. To zacina byt nebezpecne. Kupuji vic a vic kamer na sledovani.