Publikováno 11. 1. 2018
Volíme už zítra

Favorit minulé volby prezidenta: Současná kampaň je mdlá!

Rozloučení se Stanislavem Grossem - Jan Fischer
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Když Češi před pěti lety poprvé přímo volili hlavu státu, patřil statistik a bývalý premiér Jan Fischer mezi favority. O tom, že postoupí do druhého kola, tehdy pochyboval jen málokdo. Jak hodnotí současnou kampaň před prezidentskými volbami?

Jan Fischer se musel před pěti lety mimo jiné vyrovnat s nelichotivou přezdívkou Želé. A později zkousnout potupnou porážku už v prvním kole volby, kdy ho navzdory průzkumům nepředstihl jen současný prezident Miloš Zeman, ale také Karel Schwarzenberg.


Fischer samozřejmě sleduje i současnou předvolební kampaň, i když jen jako divák. A jeho hodnocení? Kampaň je nyní podle něj méně výrazná a také méně vyhrocená.


"Je mdlá. Ale je v ní i méně hrubosti a méně prvků vyložené antikampaně, o které bych já mohl několik hodin souvisle. Nehodnotím, jestli je to dobře či špatně, ale je to rozdíl," citují Fischera čtvrteční Lidové noviny.Bývalý prezidentský kandidát by ovšem změnil volební zákon, podle kterého se volba hlavy státu řídí. Nepoměr mezi občanskými kandidáty, kteří potřebují 50 tisíc podpisů, a těmi s politickou podporou, kterým stačí podpora 20 poslanců nebo 10 senátorů, je podle něj moc velký.

pez TN.cz

Anketa

Jak jste spokojeni s výsledkem vašeho kandidáta?

Hlasovalo 34190 lidí.