Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 2. 2016
obvinění z velezrady

FIASKO! Poslanec chtěl zostudit prezidenta, nezískal dost podpisů

Marek Ženíšek, Miloš Zeman
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Žalobu k Ústavnímu soudu pro velezradu chtěl na prezidenta Miloše Zemana podat místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek. Konkrétně kvůli výrokům o výkupném za české dívky unesené v Pákistánu. Pro svůj návrh ale nezískal dostatečnou podporu.

Za neomluvitelná, nešťastná nebo nebezpečná označili před dvěma týdny vládní i opoziční politici vyjádření prezidenta Miloše Zemana, který potvrdil, že Česko zaplatilo výkupné za unesené Češky v Pákistánu. Řekl to během návštěvy Plzeňského kraje. Některé politiky tyto výroky rozpálily přímo do běla.

 

Marek Ženíšek tehdy požadoval, aby prezident odstoupil, jinak chtěl podat ústavní žalobu pro velezradu. "Prezident rozjíždí další kolo reality show, kde hrají hlavní roli informace, které mají zůstat tajné. Podle mého názoru naprosto záměrně ohrožuje bezpečnost ČR," vyjádřil se Ženíšek.

 

 

Od té doby sbíral poslanec podpisy, dostatečnou podporu na podání žaloby ale nezískal, informuje web iDnes.cz. Ženíšek své snahy ale přesto nelituje, chtěl prý probudit společnost z letargie. Aby mohl být návrh ústavní žaloby vůbec přijat, musí ho na jednání odsouhlasit tři pětiny přítomných senátorů a také třípětinová většina všech poslanců.

 

Jediným úspěchem, který Ženíšek v této kauze zaznamenal, je, že se Zemanovými výroky bude zabývat Senát. Na programu mají tento bod 2. března. Starostové a nezávislý a KDU-ČSL, kteří bod na jednání prosadili, chtějí docílit toho, aby prezident více komunikoval s vládou a nerozděloval společnost.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Trestní oznámení na Rytmuse! Bude rappovat už jenom z vězení?

Do obhajoby Kvitové se zapojují i umělci: Bartoška nazval výrok poslance idiocií

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.2. | 17:22 svoboda-jan
93
Ženíšek je jen TOP cyp, který by nám chtěl taky vládnout !? Do řiti s tebou !!!
22.2. | 20:02 Milos Trasimi
-45
Ti ktery se nedaji zaslepit jeho kecy maji patricny rozhled a vedi ze nenavist ...
23.2. | 19:17 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
23.2. | 18:12 Miloslav Kogler: Dělá mně nesmírnou radost, že tady primitivní tupá pič@, jako ty už může akorát PODSOUVAT, pič0vat, kvičet a hýkat
23.2. | 17:55 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
23.2. | 17:18 zdenekhejtmanek: Dělá mně nesmírnou radost, že tady primitivní tupá pič@, jako ty už může akorát pič0vat, kvičet a hýkat
23.2. | 17:45 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
23.2. | 15:16 podolsji: Já jsem tady dlouho diskutoval slušně. Svá tvrzení jsem dokládal důkazy a zdroji informací. Když jsem totéž žádal po svých oponentech, přišly jen urážky a invektivy. Tak jsem se jen přizpůsobil jejich slovníku. Nic jiného za tím nehledej
23.2. | 15:16 podolsji
4
Náhlasit nevhodný komentář
Jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi: Takovy hulvat jak vy se jen tak nevidi. Vase prispevky sleduji uz dlouho a myslim, ze byste mel vyhledat odborneho lekare! Obavam se, ze bez psychiatra, uz vam neni pomoci.
23.2. | 14:33 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-12
Náhlasit nevhodný komentář
Mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič0vat, kvičet a hýkat na netu a to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
23.2. | 11:09 Tony
16
Náhlasit nevhodný komentář
ODS je zločinecká strana tunelářů a kmotrů, Tup 09 je zase strana křiváků a opilců.
23.2. | 11:06 cokl-jakpes
12
Náhlasit nevhodný komentář
TOPka je celá elita imbecilů. Prý žalovat pro velezradu....., to vymyslí jen darmožrout s kravatou. A tyhle kryply živíme.
23.2. | 11:00 Roman Nemergut
10
Náhlasit nevhodný komentář
Koukám, že v TOP 09 je to samej "lumen" :o)
23.2. | 10:59 Milan Brejcha
13
Náhlasit nevhodný komentář
Ženíšku, Ženíšku, vem k odpovědnosti Kalouska za jeho levárny !!!
23.2. | 09:36 Joko
19
Náhlasit nevhodný komentář
Prý nelituje ,že je za blbce (ovšem to jsme věděli dávno) před celým národem mu nevadí . Tož vůl zůstane volem i když v parlamentě sedí.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme