Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 3. 2017
tragický osud

Filip (7), jehož smutné poslední přání obletělo svět, zemřel

Nemocný chlapec Filip - 4
Zdroj: Just Giving

Malý chlapec, který rok bojoval s leukémií, zákeřné nemoci podlehl. Před smrtí vyslovil poslední přání - chtěl pohřbít vedle své matky, která zemřela, když byl ještě malý. Jeho příběh vyvolal vlnu solidarity po celém světě.

Před měsícem jsme vás informovali o osudu malého Filipa, který bojoval se závažnou chorobou. V roce 2013 mu lékaři diagnostikovali neurofibromatózu. "Jeho stav byl v té době dobrý," vysvětlil otec Piotr Kwasny.

 

Před rokem se ale jeho zdraví zhoršilo. Otec hned jel do nemocnice na vyštření. "Lékaři mi tvrdili, že mu nic nového nezjistili. Trval jsem na dalších testech a přišla ta zdrcující zpráva. Mému chlapci diagnostikovali rakovinu," řekl Pitr.

 

Rakovina se chlapci rychle rozšířila do životně důležitých orgánů, několik operací nepomohlo. Doktor oznámil otci, že jeho syn zemře. V pátek, tedy jen o několik týdnů později, Filip své nemoci podlehl v londýnské nemocnici.

 

14

GALERIE: Nemocný chlapec Filip

Zdroj: facebook

Nemocný chlapec Filip - 1

Hodnocení:

 

Chlapec přišel o maminku, která zemřela na rakovinu, když byl ještě malý. I když si ji téměř nepamatoval, chtěl vedle ní ulehnout. "Filip mi řekl, že jsem jeho anděl, který se o něj stará na Zemi. A matka se o něj postará v nebi," vysvětlil otec přání chlapečka.

 

Jenže Piotr se se synem odstěhoval z rodného Polska do Londýna. Jeho matka je však pochovaná v Polsku, odkud rodina Kwasných pochází. Filip byl moc nemocný, aby cestoval do Polska ještě za života. Z toho důvodu ho mohli přepravit do rodné vlasti až po jeho smrti. Jenže to je velmi nákladné.

 

 

Piotr má sám vážné zdravotní problémy a nemůže pracovat. Přání syna pro něj bylo nesplnitelné. Na portálu "justgiving" vznikla pro Filipa sbírka, která rychle překročila požadovaných 6 500 liber. Lidé mu věnovali 41 tisíc liber (1,2 milionu korun).

 

Nyní jeho otec zařizuje vše potřebné pro převoz syna. Rakev matky je už pět let podzemí, ale vyndají ji a znovu uloží společně s tělem Filipa.

 

"Můj syn je po smrti, ale v mém srdci bude žít navždy. Vždy ho budeme milovat a nikdy nezapomeneme," uzavřel Piotr, který všem poděkoval za pomoc se splněním posledního přání jeho syna.

has TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

29.3. | 09:53 jaroslav fojtík
8
Smutne! Deti by nemely umirat kurwa!!!!
29.3. | 06:49 multikulty
-9
Boží mlýny melou pomalu ale jistě. Nebo na každou svini se vaří voda. Je vidět ...
29.3. | 11:50 kmotrice
-1
Náhlasit nevhodný komentář
multkulty ani ůj nick neumíš napsat, a já v pekle?? mě rychle vrátí do nebe, ale na tebe si brousej vidle haha
29.3. | 09:54 jaroslav fojtík
1
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi kez by ne tebe za ty odporne kecy taky doslo!!!! Parchante!
29.3. | 09:53 jaroslav fojtík
8
Náhlasit nevhodný komentář
Smutne! Deti by nemely umirat kurwa!!!!
29.3. | 07:28 multikulty
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Umělé problémy aby ste si mohli honit vaše nízké ego a trýznit nebohé muslimy !! A pak se dějí ty teroristické útoky je to jen vaše vina !! Měl by platit zákon že xenofobie = terorismus.
29.3. | 07:26 multikulty
-7
Náhlasit nevhodný komentář
Kotrice měla by sis uvědomit že v tom to životě nejsi nic a v posmrtném životě se budeš smažit v pekle!! Ještě je čas navrátit se na správnou cestu !! A to že jsem jiný neznamená že jsem puberťák. Dědeček se přistěhoval z Egypta a zatím s námi nebyl žádný problém !! To jen vy xenofobové vyvoláváte
29.3. | 07:06 kmotrice
7
Náhlasit nevhodný komentář
multikulty, ty jeden zaostalej pubertaku, se odstehuj na vychod kdyz ho tak vyznavas, Je mi s tebe zle. Jinak mě to velmi mrzí :-(
29.3. | 06:50 multikulty
-5
Náhlasit nevhodný komentář
* velký a milosrdný
29.3. | 06:49 multikulty
-9
Náhlasit nevhodný komentář
Boží mlýny melou pomalu ale jistě. Nebo na každou svini se vaří voda. Je vidět že si spratek znepřátelil Alláha a i v poslední chvíli agónie odmítal pravdu. Hlupák kdyby jen věřil !! Alláh je velký a milostný ten by ho nenechal zemřít. No aspoň o jednoho nemuslima míň.