Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 10. 2016
hromadný vyhazov

Firmy propustí víc než 4 tisíce lidí! Které profese jsou v ohrožení?

výpověď a hledání zaměstnání
Zdroj: tn.cz/Profimedia.cz
Ilustrační foto

Téměř 4500 zaměstnanců už letos kvůli hromadnému propouštění přišlo, nebo v nejbližší době přijde o místo. Úřadu práce už záměr propouštět ve velkém nahlásilo tento rok 49 firem. Pracovních míst je naštěstí dostatek.

Celkem 4464 lidí přijde letos kvůli hromadnému propouštění o práci, vyplývá to z dat, které musí úřadu práce firmy ze zákona nahlašovat. Číslo ale může být do konce roku ještě vyšší, zaměstnavatelé musí tuto skutečnost hlásit měsíc dopředu.

 

V nadcházejících měsících propustí zaměstnavatelé nejvíc lidív Plzeňském (100) a Ústecké kraji (54). "Zaměstnavatelé, kteří nahlásili v srpnu hromadné propouštění, mají své provozovny, kromě Jihočeského a Karlovarského kraje, ve všech regionech ČR," upozornila mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková.

 

Z okresního hlediska jsou na tom nejhůře Rokycany, kde přijde o práci 91 lidí, a také Teplice, kde zaměstnavatelé rozdají 52 výpovědí.

 

 

Firmy se chystají propouštět především v hutnictví, ve výrobě, v rozvodu elektřiny a ve výrobě nekovových minerálních výrobků. Co se týče profesí, bude se propouštění týkat zejména dělníků v polygrafii, technických a odborných pracovníků, obsluhy strojů a montážních dělníků.

 

Mezi hlavní důvody, které vedly zaměstnavatele k přijetí tohoto opatření, patří organizační změny, restrukturalizace podniku nebo ztráta zakázek.

 

Letos byla nejhorší situace v květnu, kdy záměr hromadně propouštět ohlásilo šest firem a týkalo se více než 2200 zaměstnanců. Propuštění zaměstnanci se ale nemusí bát, volných pracovních míst je v evidenci úřadu práce více než 140 tisíc.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PRÁCE SNŮ? Ani náhodou! Až uvidíte, čím se živí tahle žena, zvedne se vám žaludek

Hledáte práci? 10 nových zaměstnání, které jste ani netušili, že existují

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.10. | 16:31 rexrothak
33
Tak vyhazují hlavně dělníky.Nechápu ,jakým podrazem se ty závody plné ...
18.10. | 16:59 pichav
-6
PROPOUSTET BY MELI !!!! JEN ZENSKE !!!! CHYBI U PLOTEN DOMA MUZUM !!!! K RUCE ...
19.10. | 08:22 Karel Brablec
4
Náhlasit nevhodný komentář
Ve článku se píše. Pracovních míst je naštěstí dostatek. Jenže jak pro koho například idé od 50 let výš mají jen malou šanci na práci.
18.10. | 19:18 crazy-diver
14
Náhlasit nevhodný komentář
Ztráta zakázek? No nedivím se, to obchodní embargo Ruska nakonec zničí spousta firem. Západ od nás nic nevezme, chce práci pro svoje lidi a do Ruska, které je naším obchodním partnerem odkajživa, nám to zakázali. A to se vyplatí...kdopak z toho má prospěch?
18.10. | 17:39 allanaldik
7
Náhlasit nevhodný komentář
jak ze propousti? vzdyt firmy stale nabírají lidi a nezamestnanost se snizuje. ekonomika stoupa lidi se propousti. nejak to nejde dohromady. Stat je zamestna aby meli placeny kavicky a cigarka a na uradech bude preplneno a jak znamo nikdo nepracuje a jeste se rozciluje kdyz neco po nich chcete.
18.10. | 16:59 pichav
-6
Náhlasit nevhodný komentář
PROPOUSTET BY MELI !!!! JEN ZENSKE !!!! CHYBI U PLOTEN DOMA MUZUM !!!! K RUCE !!!! K DETEM !!!! A V POSTELI !!!! NEJEN DIKY PREZIDENTOVI JSOU !!!! NEZDRAVE !!!! ZEMAN CYP OVANE !!!!!
18.10. | 16:31 rexrothak
33
Náhlasit nevhodný komentář
Tak vyhazují hlavně dělníky.Nechápu ,jakým podrazem se ty závody plné kancelářských parazitů dokáží dál udržet nad vodou.
18.10. | 16:24 reypal
17
Náhlasit nevhodný komentář
Největší parazit jsou státní orgány.A ty nemají nikdy dost A co proti tomu dělá kecala spejbl112.Plká,plká,plká o hov...