Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.6. 2017 21:26
Neúspěšné volby

Fotbalová ostuda: Volba šéfa bez výsledku, docházejí peníze

Český fotbal měl včera možnost dokázat, že si zaslouží státní dotace, peníze od sponzorů nebo půjčku od UEFA. Šanci ale promarnil a ve vedení i po valné hromadě zůstávají stejní lidé, kteří asociaci přivedli do problémů.

Předsedou je stále vazebně stíhaný Miroslav Pelta a de facto v ní dál vládne kontroverzní místopředseda Roman Berbr.

 

Česká ani Moravská komora se v pátek v kongresovém hotelu ve Vysočanech nedokázala ani po třetím kole voleb na jméně nového šéfa fotbalové asociace shodnout. Podle některých odborníků prý podobné patové situace nejsou v českém fotbalovém prostředí ničím novým.

 

Souboj mezi moravskou a českou stranou se odehrával i během hlasování. navíc se teprve na místě zjistilo, že některé kluby nemají zaplacený členský příspěvek. Morava a část klubů v čele se Slavií stála za Petrem Fouskem a "berbrovci" za Martinem Malíkem. Skončilo to patem.

 

"To je Kocourkov. Je to ostuda i ve světě. Vypovídá to o českém fotbalu," zlobí se fotbalová legenda Ladislav Vízek.

Renomé českého fotbalu se po včerejšku rozhodně nezlepšilo. UEFA asociaci, která je prakticky bez peněz, přislíbila padesátimilionovou půjčku, ale pouze pod podmínkou nově zvoleného vedení.

 

České reprezentace se prý finanční situace asociace zatím nijak nedotkne. Už v pondělí ji čeká utkání s Belgií a v sobotu s Norskem.

 

Včerejší volby tak mají jediný výsledek: u kormidla je stále staré vedení v čele s vazebně stíhaným Miroslavem Peltou. Fotbalová asociace musí další valnou hromadu svolat nejpozději do konce roku.

pez, Jakub Pacner TN.cz