Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 4. 2018
galerie uzavřené provozovny

Foto pro silné žaludky! Tyto hnusy našli v restauracích a obchodech

Uzavřené provozovny v dubnu
Zdroj: SZPI

Inspektoři, kteří chodí po restauracích či obchodech a dohlížejí na správné dodržování hygieny, musejí být připraveni opravdu na všechno. Pohled do některých provozoven je tak odporný, že nechají podnik okamžitě uzavřít. Pro představu stačí fotografie z dubna.

Špína, myší trus, plíseň na stěnách či stropech. To je jen slabý odvar toho, co kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nacházejí v provozovnách, kde se pracuje s jídlem.

 

130

GALERIE: Uzavřené obchody

Zdroj: SZPI

Thi Hue Pham, Chožov

Hodnocení:

 

Každý měsíc musejí částečně nebo zcela uzavřít řadu podniků a výjimkou není ani duben. Ještě není konec měsíce a činnost už muselo přerušit na dvanáct provozoven.

 

Jaké provozovny uzavřeli ve vašem kraji? Kompletní přehled najdete zde.

 

Jsou mezi nimi maloobchody, velkoobchody, ale i restaurace nebo hospody. Zřejmě ze všech nejhorší pohled se přitom tento měsíc naskytl kontrolorům v pražské restauraci Kieu Hiep Bistro. V hrncích byla podivná břečka, která jídlo připomínala jen hodně vzdáleně. Potraviny byly nevhodně skladované, hrozilo i riziko jejich kontaminace.

 

125

GALERIE: Uzavřené hospody a restaurace

Zdroj: SZPI

Kieu Hiep Bistro, Praha

Hodnocení:

 

O moc lépe na tom ale nebyl ani další ze zavřených podniků - Potraviny v Chožově, kde se kromě nečistot hromadil i odpad, včetně několika kusů plesnivého chleba.

 

 

Inspektoři doporučují lidem opravdu pečlivě vybírat, kde se stravují. Není ničím výjimečným, že nacházejí shnilé maso, plesnivou zeleninu a olej přepálený tolikrát, že by se nehodil ani k mazání dveří.

lud TN.cz
Reklama