Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 9. 2017
Město duchů

Fotograf natočil KLDR z výšky: VIDEO odhalilo děsivou pravdu!

Přelet nad Pchjongjangem
Zdroj: reprofoto youtube.com, Aram Pan
Ulice v Pchjongjangu jsou téměř liduprázdné

Singapurskému fotografovi se podařilo nemožné. Z letadla natočil severokorejskou metropoli Pchjongjang. A přestože má ve městě žít 2,5 milionu lidí, ulice byly úplně prázdné.

Město duchů. Tak vypadá severokorejský Pchjongjang, který z výšky na video natočil singapurský fotograf Aram Pan. Unikátní záběry ukazují krutou pravdu - metropole působí vybydleně. Píše o tom i britský portál Express.

 

Pan dokázal něco nemožného - severokorejský režim totiž jen tak někomu nepovolí fotit a filmovat svou zemi. Samotný let podnikl ve vlastním letounu minulý rok, záběry ale zveřejnil až letos na začátku září.

 

Na videu jsou vidět prázdné ulice i mosty, na kterých se jen občas mihne človíček nebo auto. Domy jsou šedivé a jen občas vykoukne trochu zeleně, případně panelák pastelové barvy. V Pchjongjangu má přitom žít téměř 2,6 milionu lidí.


Video, které Pan natočil:

 

Fotograf video natočil v rámci projektu DPRK360, ve kterém ukazuje Severní Koreu tak, jak v ní opravdu lidé žijí. Záběry pak nahrává na internet, kde je lidé hojně sdílejí. Loni podnikl virtuální výlet do Pchjongjangu prostřednictvím speciálního 360° videa, kdy hodinu jezdil po metropoli autem.

 

 

Video se na internetu objevilo v době severokorejské krize. Vůdce KLDR Kim Čong-un provedl za poslední dobu už šestý jaderný test. V tom posledním údajně úspěšně vyzkoušel vodíkovou bombu. Otřesy, které výbuch vyvolal, byly cítit až v Česku.

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.9. | 20:29 truthwillprevail
12
novus - Pamatuješ jak západní média lhala, že na Krymu nejsou žádní turisté, ...
9.9. | 07:28 hejtman77
-4
ano je to krasny sice tam zdechaj lidi hladem maji asi 2 kacky na hodinu ale to ...
11.9. | 11:22 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
10.9. | 19:40 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kim Irma ma jednu dobrou vlastnost..Na chcvili prinutila Kacera venovat se problemum Doma misto delani BUBUBU na KLDR! Diky, Kim Irmo!
10.9. | 19:13 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
KSCM nema potrebu opet budovat"Narodni frontu"..Maji dost casu vyckat az se one strhne rvacka..
10.9. | 19:11 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Az se omluvi "Demokrati " za podvod z 89 pak muzou komunisti se omluvit ze zbavili po valce lidi bezdomovcu a bidy coz dnesni "Demokrate" pomerne uspesne vraci zpet.. Nic proti.
10.9. | 16:36 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
10.9. | 16:30 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, v tomhle máš naprostou pravdu. Komunisti dělají neustále chybu, protože se národu neomluvili. Možná by se změnil jejich koaliční potenciál, primitivní nevzdělanej gerontskej čůůůůůůůůráku
10.9. | 16:30 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Delali souper chybu, netreba ho rusit...Uz ti dam pokoj,,,polepsi se!
10.9. | 16:09 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
10.9. | 16:02 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
10.9. | 16:04 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
10.9. | 15:58 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
10.9. | 16:02 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tobe, lhari se nesmi verit ani kdybys mluvil pravdu...Marne se snazis omlouvat Bananovou republiku. Ubohost je i to, omlouvat soucasne lumparny tim, ze za "Cara klacka" prece bylo jeste hur..To nemeli ani komunisti zapotrebi a ti opravdu narok meli....
10.9. | 15:58 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
NO, drzko,, to chapu..Prezrani se bananama se da resit jedine skokem pod vlak plnej bananu...!1 pad--Kdo co, Trebas, 2 pad -Komu cemu Trebasovi...atd...
Obchodní sdělení

Bohemia Apple