Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.3. 2016 11:02
sociální sítě

Vězení za fotky vlastních dětí na Facebooku! Souhlasíte? ANKETA

Facebook
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Francouzské rodiče varuje policie před zveřejňováním fotek svých dětí na sociálních sítích. Ty je mohou následně žalovat za narušení soukromí a ohrožení jejich bezpečnosti. Za to by rodičům mohlo hrozit roční vězení a pokuta až do výše 45 000 eur. (přes 1,2 miliónu korun)

Za narušení soukromí a ohrožení bezpečnosti může podle francouzského práva soud uložit vysoké pokuty, které se mohou vyšplhat přes 1,2 miliónu korun a potrestat viníky až ročním pobytem ve vězení. A to včetně zveřejněním intimních detailů o vlastních dětech.

 

"Za několik let se může stát, že děti budou žalovat své rodiče kvůli tomu, že zveřejnili fotky, když byly mladší," uvedl pro portál Le Figaro expert na internetové zákony a etiku Eric Delacroix.

 

Rodiče jsou podle francouzského práva zodpovědní za ochranu snímků svých dětí. "Některé děti nechtějí být v určitém věku foceny nebo ještě hůře, aby byly tyto fotky zveřejněny na sociálních sítích," doplnil Delacroix.

 

Anketa

Měli by rodiče zveřejňovat fotky svých dětí na sociálních sítích?

Hlasovalo 1604 lidí.

 

Policie nedávno opětovně varovala před pedofily, kteří mohou snadno nalézt fotky dětí na sociálních sítích. Někteří rodiče byli přinuceni, aby stáhli fotky nahých batolat a malých dětí. "Zveřejňování fotografií vašich dětí na Facebooku není bez rizika. Chraňte své děti!" vyzvaly francouzské úřady na Facebooku.

 

 

Policie se obává, že by mohly fotky skončil v rukou pedofilů nebo zlodějů, kteří poté získané informace využívají k identifikaci možných budoucích obětí krádeží. Víceprezident Facebooku Jay Parikh sdělil, že Facebook zvažuje zavedení systému, který by rodiče před nahráním fotky varoval v případě, že mají špatně nastavené soukromí.
 

klma TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.3. | 12:10 novatn
21
fb, twitter... někdy bych se moc ráda vrátila do bezstarostných 80. let, přála ...
2.3. | 11:18 Petr Medved
-1
Otřesný pripad :-) vezeni ne rovnou zastřelit u plotu pro ...
2.3. | 15:23 adam12345678901234
2
Náhlasit nevhodný komentář
To je jako bychom chtěli zrušit auta, protože dochází k dopravním nehodám. Upozorňuji, že facebook nepoužívám a ani nejsem jeho příznivcem. Učme se ve státech, kde trestaní zločinů funguje.
2.3. | 15:23 adam12345678901234
3
Náhlasit nevhodný komentář
V prvé řadě je potřeba řešit ty kteří se trestných činů dopouštějí a zvýšit ty směšné rádoby tresty. V civilizované zemi přece není možné aby násilník měl větší ochranu než oběť. Akorát že tato země bude ještě dlouho spadat do oblasti divokého východu.
2.3. | 12:41 milenafouskova
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Měla jsem snachu Martinu Smejkalovou to byla a je blbá a hloupá žena ta dávala dcerou a psala ze jedou na dovolenou tato bydlí v Kladně Kročehlavy.
2.3. | 12:23 allanaldik
4
Náhlasit nevhodný komentář
vsem obyvatelum co kdy byly na kamerovem systému zachyceni. Odstranit kemery a zajistil lidem soukromi. Mesta a obce by meli lidem platit za to ze jsou sledovani bez jejich vedomi a souhlasu tak jak to prikazuje zakon o kamerach.
2.3. | 12:23 allanaldik
4
Náhlasit nevhodný komentář
Tak ted jsem na rozpacich, budu muset zalovat stat za kamerove systémy v zemi. vsude jsou videt deti a dospeli kteri stim vubec nesouhlasi. stat by se vlastne mel zabyvat tim jak smiruje verejne vsechny obyvatele a mel by dostat takovou pokutu ze by se z toho po-sr-al a tu rozdat-
2.3. | 12:10 novatn
21
Náhlasit nevhodný komentář
fb, twitter... někdy bych se moc ráda vrátila do bezstarostných 80. let, přála bych to i mým dětem.
2.3. | 12:07 Lenka Votrubová
17
Náhlasit nevhodný komentář
Zakladat malym dete vlastni facebook je totalni hovadina. Za to bych trestala.
2.3. | 12:07 Lenka Votrubová
9
Náhlasit nevhodný komentář
Myslim si, ze pokud jsou to fotky, kde neni dite nahate, tak nevidim problem, proc by se na facebooku nemohli rodice svym pratelum pochlubit, jak jejich deti rostou. Jsou lide, kteri maji facebook kvuli rodine, ktera bydli daleko a nestykaji se.
2.3. | 11:32 topka55
18
Náhlasit nevhodný komentář
Nedávejte fotky svých dětí ,sebe ,rodičů ,prarodičů.....Dejte fotky politiků .Nikdo se na ně nebude dívat !!.
2.3. | 11:24 lenka nováková
18
Náhlasit nevhodný komentář
Nevím,jestli vězení,ale každopádně vystavování a zakládání profilů na fb malým dětem normální není,myslím,že dnešní rodiče by se opravdu měli nechat vyšetřit a zeptat se svých rodičů a prarodičů na názor.Pak se nemůžou rodiče divit,že je tolik neštěstí,když si jejich dítě vyhlídne už úchylák na netu