Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.3. 2016 11:02
sociální sítě

Vězení za fotky vlastních dětí na Facebooku! Souhlasíte? ANKETA

Facebook
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Francouzské rodiče varuje policie před zveřejňováním fotek svých dětí na sociálních sítích. Ty je mohou následně žalovat za narušení soukromí a ohrožení jejich bezpečnosti. Za to by rodičům mohlo hrozit roční vězení a pokuta až do výše 45 000 eur. (přes 1,2 miliónu korun)

Za narušení soukromí a ohrožení bezpečnosti může podle francouzského práva soud uložit vysoké pokuty, které se mohou vyšplhat přes 1,2 miliónu korun a potrestat viníky až ročním pobytem ve vězení. A to včetně zveřejněním intimních detailů o vlastních dětech.

 

"Za několik let se může stát, že děti budou žalovat své rodiče kvůli tomu, že zveřejnili fotky, když byly mladší," uvedl pro portál Le Figaro expert na internetové zákony a etiku Eric Delacroix.

 

Rodiče jsou podle francouzského práva zodpovědní za ochranu snímků svých dětí. "Některé děti nechtějí být v určitém věku foceny nebo ještě hůře, aby byly tyto fotky zveřejněny na sociálních sítích," doplnil Delacroix.

 

Anketa

Měli by rodiče zveřejňovat fotky svých dětí na sociálních sítích?

Hlasovalo 1606 lidí.

 

Policie nedávno opětovně varovala před pedofily, kteří mohou snadno nalézt fotky dětí na sociálních sítích. Někteří rodiče byli přinuceni, aby stáhli fotky nahých batolat a malých dětí. "Zveřejňování fotografií vašich dětí na Facebooku není bez rizika. Chraňte své děti!" vyzvaly francouzské úřady na Facebooku.

 

 

Policie se obává, že by mohly fotky skončil v rukou pedofilů nebo zlodějů, kteří poté získané informace využívají k identifikaci možných budoucích obětí krádeží. Víceprezident Facebooku Jay Parikh sdělil, že Facebook zvažuje zavedení systému, který by rodiče před nahráním fotky varoval v případě, že mají špatně nastavené soukromí.
 

klma TN.cz