Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 2. 2016
Uprchlíci v Calais

Francouzům došla trpělivost: Kostel a mešitu srovnali se zemí

Bourání uprchlického tábora v Calais - 1
Zdroj: facebook.com, Help Refugees

Uprchlický tábor v Calais zažil v pondělí ráno velkou demolici. Francouzským úřadům došla s uprchlíky trpělivost a část tábora zbouraly buldozery. Nezastavily se přitom ani před školou, mešitou či kostelem.

"Přestože slibovali opak, v devět ráno zbouraly buldozery z prefektury Calais mešitu, která stála v nově vybudovaném nárazníkovém pásmu. Přitom předtím souhlasili, že se mešity, kostela a školy nedotknou, když budou čistit zónu mezi táborem a silnicemi," uvedla na Facebooku organizace Help Refugees.

 

Podle dobrovolníků, kteří uprchlíkům v Calais pomáhají, byli muslimští obyvatelé tábora zničeni tím, že se museli dívat, jak modlitebna, kam denně chodilo 300 lidí, padla. Odpoledne nebyl ušetřen ani křesťanský kostel.

 

"Nikdo nic nevěděl, nikdo to nepoznal, protože všichni v tuhle denní dobu spí," řekla webu VICE News dobrovolnice z Help Refugees Caroline Gregoryová. "Prostě to udělali, než měli lidé šanci zjistit, co se vlastně děje."

 

19

GALERIE: Bourání v Calais

Zdroj: facebook.com, Help Refugees

Bourání uprchlického tábora v Calais - 1

Hodnocení:

 

Dobrovolníci dostali hodinu na to, aby rozebrali přístřešky a přestěhovali asi desítku uprchlíků včetně pastora a několika žen. Úředníci argumentují tím, že chtějí uprchlíky odsunut dál od silnice, kde by jim hrozilo nebezpečí, dobrovolníci si ale myslí, že Francouzi chtějí tábor přezdívaný "džungle" úplně zničit.

 

 

"Je to demolice, snaha se tábora úplně zbavit," dodala Gregoryová. "Postupně k tomu míří a jsem si jistá, že v tom budou pokračovat."

 

Francouzi postavili uprchlíkům nový tábor z přepravních kontejnerů. Uprchlíci se ale do něj odmítají přestěhovat. Bojí se toho, že je neustále budou sledovat kamery a nakonec je úřady přinutí požádat o azyl ve Francii. Uprchlíci v táboře v Calais se přitom chtějí dostat do Velké Británie.
 

Policie má s uprchlíky v Calais stále problémy:

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

1.2. | 17:06 suffa
117
Zase nejvíc p.čujou ty podělaný aktivisti! Je to nezákonný tábor,nikdo je tam ...
2.2. | 14:02 kvetuse1945
0
já jsem pro,moc se mi to líb.jen tak dále.
1.3. | 02:07 mitrandir18349276
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nikdo nemá právo na lepší život. Narodili se tam a to je jejich problém. Tak ať nelezou sem.
3.2. | 19:29 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
2.2. | 10:44 Rudolf Kozák: Kozomrde, po volbách jste tady uchcávali blahem, že ozubenec vyhrál voby, po zjištění, že bude muset do koalice s Burešem a černoprdelníkama se vám protáhly ksichty a najednou už není ani Ozubenec dobrej?
2.2. | 14:02 kvetuse1945
0
Náhlasit nevhodný komentář
já jsem pro,moc se mi to líb.jen tak dále.
2.2. | 11:36 pholl
8
Náhlasit nevhodný komentář
Šmejdi!! proč pak asi jdou do VB????? chtěji jí zníčit. Zpátky s nima tam odkud přišli!
2.2. | 10:34 lenka nováková
14
Náhlasit nevhodný komentář
Konečně, takhle by to mělo vypadat v celé Evropě, aby se tu přestali roztahovat a hlavně, aby si přestali myslet, že jsou v Evropě doma!!
2.2. | 10:13 kopr324
13
Náhlasit nevhodný komentář
Konečně !!!
2.2. | 08:04 homer00
31
Náhlasit nevhodný komentář
Výborně jen tak dál akorát by to chtělo ty negry okamžitě přesunout do Afriky i s těma debilníma dobrovolníkama
2.2. | 07:41 adnachiel
26
Náhlasit nevhodný komentář
Dobře!!!
1.2. | 22:54 lup3
46
Náhlasit nevhodný komentář
Každý obyvatel EU, pokud by si postavil stan, nebo kempoval mimo místa k tomu určená, neplatil za to a hromadil odpadky by se po sr al z pokuty a ještě by dostal gumoléčbu od policie. PROČ pro někoho platí jiný metr a jiné zacházení?
1.2. | 22:46 kimy69
18
Náhlasit nevhodný komentář
Salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase, salam prase..