Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.3. 2017 14:35
napětí roste

"Frau Hitler": Turecký list přirovnal Merkelovou k nacistickému vůdci

Turecký list přirovnal německou kancléřku k Hitlerovi
Zdroj: Profimedia

Turecký list Güneş v pátek zpodobnil na titulní straně německou kancléřku Angelu Merkelovou jako Hitlera. Fotomontáž vznikla jako projev pokračující krize mezi Tureckem a Evropskou unií.

Fotomontáž zabírá velkou část titulní strany a je na ní německá kancléřka zpodobněná jako Adolf Hitler. Obrázek je doplněn nadpisem "Frau Hitler" a kříží ho nápis "Ošklivá teta".

 

Obrázek je reakcí na současnou krizi, která panuje mezi Tureckem a zbytkem Evropské unie. Nedávno turecký prezident Recep Tayyip Erdogan přirovnal postup nizozemských úřadů k nacismu a fašismu poté, co Nizozemci vykázali tureckou ministryni. Podobná situace nastala také v Německu.

 

Kvůli diplomatické roztržce s Německem a Nizozemskem, které znemožnilo dvěma tureckým ministrům vstup do země, zřejmě Ankara omezila i své aktivity v rámci NATO a přerušila spolupráci s partnerskými státy aliance.

 

 

Na svých internetových stránkách zveřejnil deník jinou fotomontáž, ta ukazuje hajlující Merkelovou s pověstným hitlerovským knírem, vše doprovází nadpis "Od Hitlera se nijak neliší".
 

klma TN.cz