Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 3. 2018
nevšední umění

Galerie v Liberci vystavila na ulici nemravné obrazy. Obyvatelé zuří!

Lidé v Liberci zuří kvůli výstavě nahotin
Zdroj: TN.cz

Obyvatele Liberce pohoršila nevšední umělecká výstava, která je v současnosti k vidění ve vitrínách místního kina Varšava. Obrazy zachycují pánské přirození a další intimní části těla. Lidem vadí hlavně umístění výstavy, která se nachází na ulici v blízkosti základní školy.

Výstava s názvem Herpés je ve venkovních vitrínách galerie Ahoj Nazdar Čau, která sídlí u libereckého kina Varšava, od 20. ledna. Obrazy odhalují pánské přirození v nevšedních polohách a situacích.

 

Občany Liberce pobouřila jak samotná výstava, tak i její umístění. Obrazy jsou totiž vystaveny v ulici, ve které sídlí místní základní umělecká škola. Kolem výstavy tak každý den prochází i desítky školáků.

 

Autorka Michaela Spružinová však nechtěla nikoho pohoršit. "Vůbec jsem neznala okolnosti. Nevěděla jsem, že je tam v okolí nějaká lidová škola umění. Nebylo to dělané takhle prvoplánově," hájila se autorka.

 

13

GALERIE: Nemravná výstava v Liberci

Zdroj: Jaroslav Karel

Výstava Herpés

Hodnocení:

 

Stížnosti občanů doputovaly až na liberecký magistrát. Ten začátkem února vyzval kurátory výstavy, aby jí přemístili do interiéru budovy. Obrazy však nakonec na ulici zůstaly.

 

 

Nevšední dílo si totiž na magistrátu našlo i své zastánce. "Na zastupitelstvu proběhlo jednání a náměstek pro kulturu se za naší výstavu postavil," řekla Spružinová. Náměstek prý výstavu nechtěl cenzurovat. Obrazy tak zůstanou na svém místě až do 20. března, kdy výstava končí.
 

jva TN.cz
Reklama