Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 7. 2017
desítky zatčených

Generální stávku ve Venezuele provázely násilnosti! 3 mrtví

Násilné střety ve Venezuele
Zdroj: Profimedia

Miliony lidí ve Venezuele se ve čtvrtek připojily ke generální stávce, kterou vyhlásila opozice proti prezidentovi Nolásovi Madurovi. Při násilných střetech zemřeli nejméně tři lidé, desítky lidí zatkla policie.

Generální stávka byla ve čtvrtek vyhlášena proti vládě Nicoláse Madura a záměru zbavit se parlamentu, který má nahradit Ústavodárné shromáždění, do kterého jsou volby vypsány na konec července.

 

Do ulic vyšlo ohromné množství lidí, stávku provázely tvrdé střety, při kterých zemřeli nejméně tři lidé, uvádí portál BBC. Policisté zatkly desítky lidí, BBC hovoří dokonce o třech stovkách. V ulicích hlavního města vyrostly barikády.

 

V provládních částech města ale probíhal život normálně, obchody byly otevřené, ulice zaplnili lidé. Stávka se ani nedotkla veřejné správy, která podle BBC funguje normálně.

 

 

Od počátku krvavých protestů, které začaly v dubnu, bylo zabito téměř sto lidí, stovky lidí se ocitly ve vězení. Odpůrci vlády se bojí upevňování moci současného prezidenta, která by mohla přerůst v až v diktaturu, Maduro za to čelí mezinárodní kritice.
 

klma TN.cz