Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 1. 2016
děsivá předpověď

Geniální vědec varuje: Lidstvu hrozí zánik! Riziko se stále zvyšuje

Stephen Hawking
Zdroj: TN.cz / isifa.com

Lidstvu hrozí zánik! Myslí si to světoznámý britský fyzik Stephen Hawking. Rizika, kvůli kterým je populace ohrožena, jsou výsledkem lidské činnosti. Patří mezi ně možnost jaderné války, globální oteplování i geneticky upravené viry. A další prý ještě přijdou.

Lidstvo může podle Hawkinga dlouhodobě přežít, jen pokud založí kolonie na jiných planetách. "I když je pravděpodobnost katastrofy v určitém roce poměrně nízká, v průběhu času se zvyšuje a stává se téměř jistou," prohlásil v jedné z přednášek, které vysílá rozhlasová stanice BBC.

 

Lidstvo podle něj na Zemi zanikne během tisíců let. "Do té doby bychom měli prozkoumat vesmír dále, aby katastrofa na Zemi neznamenala konec lidské rasy vůbec. Soběstačné kolonie ale nejsme schopni založit během sto let," zdůraznil fyzik.

 

Mezi hlavní rizikové faktory, které by mohly způsobit zánik Země, podle něj patří jaderná válka, globální oteplování a geneticky upravené potraviny i viry. Další pokroky v oblasti vědy a techniky navíc budou vytvářet nové možnosti toho, "jak se věci mohou pokazit".

 

 

Podle BBC je ironií, že zrovna Hawking jako prominentní vědec označuje vědecký pokrok za zdroj nových hrozeb. Známý fyzik také často upozorňuje na riziko umělé inteligence, která by získala dostatečnou moc a lidstvo by vyhynulo. Zároveň je ale přesvědčený, že lidé vymyslí způsob, jak toto riziko eliminovat.

 

"Pokrok nezastavíme ani nezměníme, takže musíme rozpoznat nebezpečí a dostat ho pod kontrolu. Jsem optimista a věřím, že to dokážeme," uvedl Hawking s tím, že je důležité, aby i budoucí generace výzkumníků braly na vědomí, že vědecký a technický pokrok mění svět.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

KONEC SVĚTA: 5 důvodů, proč má být rok 2016 pro Zemi ten poslední! Bude to na Valentýna?

Vědci varují před skutečnou katastrofou. Zemětřesení má zabít 40 milionů lidí

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.1. | 12:46 Vojta Také
25
Každá vyspělá civilizace jednou zanikne a nahradí ji buď křováci, nebo to, co ...
20.1. | 15:30 pichav
-9
ANGELA MA MOZNA PLAN !!!! JAK ZACHRANIT LIDSTVO !!!! NAHNAT JSEM NOVE NEVYSPELE ...
7.8. | 23:13 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Naší civilizaci zničí islám, protože se proti němu, kvůli hlupákům jako Merkelová nemůže bránit! Jakmile ovládne islám planetu vrátí jí tisíce let zpátky, až před vznik mezopotámské civilizace!
21.1. | 18:05 Milda Kubr
0
Náhlasit nevhodný komentář
Milos Trasimi : tak co ty jsi za blázna? :D :D :D takhle jsem se dlouho nezasmál :D
21.1. | 11:35 kacer-00
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jáká novinka,vždyť tohle je dávno napsáno ve védách :-)
21.1. | 04:30 David Skandera
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Nic tu nepiste protoze D*bili z TN-CZ mi odebrali vsechny pravdive prizpevky
20.1. | 23:34 yjy
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Úžasný člověk.. Vloni mne kamarádka vzala na film o něm.. Jako čistý amatér ho už léta sleduji na netu.. Ale žijeme ve čtvrtohorách, v době meziledové a doba meziledová je doba..Pár človíčků na obrovské Zemi dobu ledovou nepopoženou ani nezastaví.. Lední medvěd se úspěšně páří s hnědým.. Proč asi?
20.1. | 23:10 kimy69
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Klobouk dolů Mildo, začít zvracet ve 20:42 a skončit 21:29, to jsi slušnej oddíl...
20.1. | 21:29 Milos Trasimi
-7
Náhlasit nevhodný komentář
A nezpomen rimmer.Ja se ti v brzke dobe pripomenu.Uz se na to pracuje abys vedel,hec!!!!
20.1. | 21:28 Milos Trasimi
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Ty si myslis ze kdyz si vychlastate mozky ze mate pravdu??
20.1. | 21:26 Milos Trasimi
-9
Náhlasit nevhodný komentář
A mimochodem.Sedite tady joiz drahnou dobu mate tisice kecu o vselimces,vztekate se tady,skuhrate a ono se nic nemeni.a vis proc ty magore??Protoze nikdo neni zvedavy na vase kecy.Lide zcela a jiste nezajimaji nazory sadistu z TN.CZ ale na nazory zdraveho rozumu.
20.1. | 21:04 Milos Trasimi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Jak pise drzka.Dejiny jdou jinou cestou a vy akorat tak muzete drzet ty vase piice jelikoz jste prd zmohli.Na co se jedine zmuzete jsou vase primitivni kecy o zabijeni zen,deti a muzu.Rozbit vam drzky,to je co potrebujete.a pak si uvedomite co je svoboda projevu.