Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 8. 2017
Spadla klec

GIBS stíhá policisty, měli prodávat informace soukromým očkům!

Zatčený muž - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zahájila trestní stíhání dvou současných a jednoho bývalého policisty a pěti "civilistů". Policisté jsou podezřelí, že vynášeli informace a prodávali je soukromým detektivům.

"Policisté na základě zadání od civilních osob měli provádět neoprávněné vstupy do informačních systémů policie a ministerstva vnitra, které jsou určeny pouze pro služební potřebu," popsala mluvčí inspekce Radka Sandorová.


Policisté vytahovali data například z centrálního registru vozidel nebo obyvatel, bez důvodu lustrovali lidi z pátrací databáze nebo zjišťovali trestní minulost konkrétních lidí.

 

"Takto získané údaje policisté následně předávali civilním osobám, které je využívaly při svém soukromém podnikání spočívajícím v poskytování detektivních služeb," doplnila Sandorová.Stíhaní policisté (bývalý i ti současní) se dopustili přečinu neoprávněného nakládání s osobními údaji současně s přečinem neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací a také zneužití pravomoci úřední osoby.


Soukromí detektivové policisty k těmto trestným činům naváděli. Všichni obvinění jsou vyšetřováni na svobodě. Inspekce neuvedla, jak vysoké tresty jim hrozí.

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.8. | 19:49 vec6nad9pom
2
Rozhodně by to neměla být poslední akce,neboť podezřelé chování při vyšetřování ...
2.8. | 17:48 Ukradeny Trotl
0
A kdo prodává informace médiím? A nebo: https://goo.gl/iKiiV3 mají na každý ...
2.8. | 20:13 Jan Jurečka
2
Náhlasit nevhodný komentář
To je špička ledovce. Ono příklady táhnou - když je v čele pučista z Lán není se co divit.
2.8. | 19:49 vec6nad9pom
2
Náhlasit nevhodný komentář
Rozhodně by to neměla být poslední akce,neboť podezřelé chování při vyšetřování zdílím i v MB.Dodnes si kladu otázku,proč ochránci zákona jsou nakloněny kladně k vandalům,kteří svojí činosti ohrožují zdraví a v konečném důsledku i život.Až by došlo k smrti,zřejmě by se s toho vykroutili.Bezpečná MB
2.8. | 19:38 leonisis
0
Náhlasit nevhodný komentář
Takovych je vic.
2.8. | 18:05 fantozzi602
0
Náhlasit nevhodný komentář
Do EU nesmí psík mývalovitý nebo ondatra. Jsou to invazivní druhy!! a muslimove nejsou invazivni druh? ondatra nikoho nepodreze,muslim ano,psik myvalovity do nikoho nenajede autem,muslim ano,mam dojem,sze ta sebranka v ek potrebuje nakopat do prdelle
2.8. | 17:53 Jaroslav Malát
1
Náhlasit nevhodný komentář
No, hlavní je že mají patřičné vzdělání a tím i kvalifikaci. A o tom to je.?
2.8. | 17:48 Ukradeny Trotl
0
Náhlasit nevhodný komentář
A kdo prodává informace médiím? A nebo: https://goo.gl/iKiiV3 mají na každý podobný článek písemnou plnou moc a podpis zúčastněných stran? A nebo je dnes 1. duben a novináři mají trochu zvrácený smysl pro humor?
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme