Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 31. 8. 2017
Násilník v Praze

Grázl zlomil ženě nos, rozřízl šaty a sápal se na ni! Pak ji ještě okradl

Znásilnění - ilustrační foto - 3
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Ilustrační foto

Pražští policisté řeší brutální případ pokusu o znásilnění. Muž měl pronásledovat mladší ženu z baru a po cestě na ni zaútočil. Povalil ji na zem, kde rozřízl její šaty nožem. Když se bránila, udeřil ji pěstí do obličeje a zlomil jí nos. Policisté ho vypátrali v nedaleké ulici.

Začalo to nevinně. Jednačtyřicetiletý cizinec se seznámil v baru na Jižním Měste s šestatřicetiletou ženou. Když se pak po několika hodinách vydala kolem páté ráno domů, muž ji zřejmě pronásledoval a pak ji napadl.

Reklama

 

Zaútočil zezadu, zakryl jí rukou ústa a povalil na zem. "Pak se přepadené snažil stáhnout kalhoty, které spolu se spodním prádlem rozřízl nožem. Žena se znásilnění bránila, křičela o pomoc a útok odvrátila. Muž ji ještě udeřil pěstí do obličeje, sebral kabelku a dal se na útěk," popsal policejní mluvčí Jan Daněk.

 

Žena pak vyhledala pomoc a policisté začali po muži pátrat. Našli ho v nedaleké ulici Ke Stáčírně. Násilník se začal vzpouzet a pokusil se o útěk, i přesto se policistům podařilo ho zadržet.

 

 

Při výslechu se muž přiznal, že byl v Srbsku odsouzen na 17,5 roku za mřížemi za vraždu, propustili ho loni. Policisté muže podezírají z pokusu o znásilnění, krádeže a ublížení na zdraví, za což mu hrozí až 10 let za mřížemi. Zároveň podali podnět na vzetí do vazby.

 

"Přepadená žena musela po přepadení vyhledat lékařské ošetření, protože měla zlomený nos," doplnil Daněk. Násilníkovi se ale naštěstí ubránila.

epa TN.cz
Reklama