Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.10. 2017 18:26
Hledají další oběti

Grázl znásilnil pět dívek ve věku 9 až 14 let, obětí může být i víc

Zdroj: TV Nova

Pražští policisté prosí o pomoc s vyšetřováním případů několika znásilnění malých dívek v Praze a ve středních Čechách. Stíhají dnes čtyřicetiletého muže, kterého obvinili z toho, že v letech 1999 až 2002 znásilnil v tři dívky v Praze a dvě další ve Středočeském kraji. Obětem bylo 9 až 14 let. Kriminalisté se bojí, že muž má na svědomí více případů.

Pražští kriminalisté zadrželi muže, o kterém jsou přesvědčeni, že v letech 1999 až 2002 znásilnil nejméně pět malých dívek, kterým bylo tehdy jen 9 až 14 let. Policisté se bojí, že má muž na svědomí více případů a vyzývají případné další oběti, aby se přihlásili na policii.

 

"V případě znásilnění v Praze muž postupoval vždy podle obdobného scénáře. S vytipovanou dívkou nastoupil do výtahu v domě, proti její vůli s ní sjel do sklepa a tam ji znásilnil," popsal způsob, jakým pachatel vždy postupoval, mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

 

Další oběti Daněk vyzval, aby se přihlásily na linku 158 a pomohly stíhaného čtyřicetiletého muže usvědčit. Podezřelého poslal soud na základě podnětu kriminalistů do vazby. V případě odsouzení mu hrozí až 12 let.

 

 

"Případ vyšetřují velmi zkušení kriminalisté z mravnostního oddělení, kteří garantují naprostou anonymitu a profesionální přístup. Žádná z případných poškozených se tedy nemusí obávat jakéhokoliv narušení soukromí," ubezpečuje případné další oběti útočníka policejní mluvčí Daněk.

 

Policisté jsou v případě potřeby schopni ženám, které muž v dětství znásilnil, i odbornou pomoc psychologa.
 

vbo TN.cz