Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.8. 2016 09:31
je to hloupost

Gynekoložka vyvrátila rozšířený mýtus: Dámy, tomuhle nevěřte!

Koupání s tamponem
Zdroj: Profimedia, thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Ať už se to někomu líbí, nebo ne, dámy to prostě mají s hygienou obtížnější než muži. A v létě je situace ještě daleko horší, láká nás totiž osvěžení na koupalištích či v přírodních nádržích.

Nadměrné pocení, koupání ve veřejných bazénech či přírodních vodách mohou u žen způsobit kvasinkovou infekci. Kvasinky se rozšiřují zejména během léta a kdo je jednou měl, ten ví, že to není nic příjemného.

 

Jejich vzniku se dá podle lékařů předejít dodržováním několika pravidel. Pokud problémy neustoupí do tří dnů, je třeba navštívit gynekologa, kvasinky se totiž mohou dál šířit. Nevhodné je koupat se například v přírodních nádržích, ve kterých plave hodně kachen či jiných vodních ptáků. Ženy před mykózami neochrání ani tampón.

 

Podle gynekoložky Michaely Grossové je to, že vás tampon při koupání v přírodních vodách před kvasinkami ochrání, mýtus a týká se to i bazénů. I Chlorová voda pochvu naruší. Řekla to pro slovenskou tiskovou agenturu. Po návštěvě přírodních koupališť radí, co nejrychleji se osprchovat, v případě nouze pomůže i rychle vymočení.

 

 

Ženy by si podle Grossové měly intimní partie mýt přípravky na to určenými s obsahem kyseliny mléčné. Nic nepokazí ani čistá voda. Během léta je třeba umývat intimní partie minimálně dvakrát denně, ideálně po každé návštěvě toalety. Vhodné je mít v těchto dnech po ruce vlhčené ubrousky na intimní hygienu, které v pochvě pomáhají nastolit správné pH.

 

Intimky či menstruační vložky je potřeba měnit nejméně každé čtyři hodiny, protože poskytují ideální prostředí pro množení nežádoucích bakterií. V létě by měl být tabu i parfémovaný toaletní papír.

 

 

Ženy by se měly vyhnout spodnímu prádlu z umělých či neprodyšných materiálů, ideální je bavlna. Chodit bez spodního prádla se nedoporučuje.

 

Rozvinutí mykózy může souviset také s užíváním antibiotik, s cukrovkou, těhotenstvím, hormonální léčbou či stresem nebo jídlem. Vhodnou léčbu určí gynekolog.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dívka si nechala tampon celých devět dní. Neuvěříte, co se jí stalo!

Zoufalé situace si žádají zoufalá řešení. Neuvěříte, co ženy používají místo tampónu!

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.8. | 07:09 lenka nováková
32
Neřekla nic nového, jen si načetla a zopakovala to, co už dávno říkali lékaři ...
9.8. | 09:26 Ukradeny Trotl
-10
Každá nemoc začíná milé dámy ve vaší hlavě. A tělo je pouze reflektuje jak na ...
10.8. | 11:19 trala
2
Náhlasit nevhodný komentář
A také ve středověku neuměli plavat, protože když nemuseli, tak do vody nelezli, ani do vody s kachnami ani do chlorované a navoněné toaletní papíry asi taky neměli:-))
9.8. | 19:19 Eva Dobešová
2
Náhlasit nevhodný komentář
Vojta Také: Ve středověku ale umírali ve 30-40 letech...
9.8. | 13:16 zacotomame
-4
Náhlasit nevhodný komentář
9.8. | 12:35 Vojta Také, kolik ti je, že to tak dobře víš?
9.8. | 12:35 Vojta Také
5
Náhlasit nevhodný komentář
V středověku atd.se myli jednou za rok, jak to vůbec mohli přežít.
9.8. | 09:26 Ukradeny Trotl
-10
Náhlasit nevhodný komentář
Každá nemoc začíná milé dámy ve vaší hlavě. A tělo je pouze reflektuje jak na tom jste hlavně po psychické stránce. Nevěříte? Tak se mrkněte zde: http://goo.gl/29fqnV (sekce učení) a popřemýšlejte co např. za obyčejným oparem. Který se vrací a vrací. Někdy stačí obyčejná vůně a je to.
9.8. | 07:09 lenka nováková
32
Náhlasit nevhodný komentář
Neřekla nic nového, jen si načetla a zopakovala to, co už dávno říkali lékaři před ní.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme