Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 2. 2018
kuriozita v Bratislavě

Hádka v MHD: Řidič odmítl jet, bál se, že chytí chřipku od cestující

Zdroj: TV Markíza

Kuriózní případ se stal v úterý ráno v bratislavské MHD. Řidič autobusu odmítl pokračovat v jízdě, protože jedna z cestujících, která seděla vepředu, kašlala. A řidič se bál, že se nakazí.

Incident se stal kolem čtvrt na šest ráno v bratislavském autobuse číslo 68. Řidič odmítl pokračovat v jízdě, a naštval tak cestující, kteří spěchali do práce. V té chvíli jich v autobuse sedělo asi 20 a do řidiče se nevybíravě pustili. Informuje o tom televize Markíza.

 

"Paní tu kašle už od Petržalky," rozčiloval se řidič MHD. Údajně ji slušně požádal, aby si šla sednout dozadu. "Pokaždé, když mám dva dny volna, tak ležím, chřipka je rozšířená," stěžoval si řidič. Paní se ale bránila, že za to nemůže. "Pracujete ve veřejné dopravě, já nejsem jediná, kdo je tu nachlazený," oponovala řidiči.

 

Komplikovanou situaci, při které začala padat i vulgární slova, přišel na místo řešit dispečer Dopravního podniku Bratislava. A ten dal řidiči jasnou odpověď: "Jste zavřený v kabině, paní je bohužel nemocná, to ale není důvod, abyste zůstal stát.“

 

 

Řidič se ale stále bránil a odvolával se na přepravní řád. A co se týče předpisů, ukázalo se, že měl pravdu. "Z přepravy mohou být vyloučeny osoby, které jsou zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, a osoby, které kvůli chorobě, mimořádně znečištěnému oděvu nebo z jiných důvodů mohou být cestujícím na obtíž."

mom TN.cz
Reklama