Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 2. 2018
vlna solidarity

Rodina přišla v ohni o všechno. Požár nepřežil roční syn Gabriel

Požár hájenky v Choustníku na Táborsku - 7
Zdroj: HZS Jihočeského kraje

Rodina z Táborska přišla při požáru o střechu nad hlavou a o milovaného syna Gabriela (1). Matka Věra se musí vyrovnat s velkou tragédií, navíc zůstala úplně bez prostředků a její manžel bojuje v nemocnici o život. Otec utrpěl těžké popáleniny a lékaři mu museli amputovat nohu. Lidé poslali pozůstalým přes tři miliony korun.

Tragédie se stala začátkem ledna. Při požáru hájenky v Kajetíně na Táborsku se zranili čtyři lidé. Popáleniny otce a přibližně ročního dítěte byly tak vážné, že je museli záchranáři letecky transportovat na popáleninové centrum v Praze.

 

Chlapeček bojoval v nemocnici o život, ale zemřel. Otci museli amputovat nohu a jeho stav je nadále vážný. Věra se tak musí sama postarat o čtyřletého Samuela, který byl v době požáru ve školce a dvouměsíčního Daniela, který následky požáru přežil. Po požáru byl společně s matkou převezen do Táborské nemocnice, oba se nadýchali zplodin.

 

116

GALERIE: Požár domu v Choustníku

Zdroj: HZS ČR

Požár domu v Choustníku - 1

Hodnocení:

 

Rodina přišla o své dva pejsky. Přežil pouze třetí pes, pro kterého si přijel po tragédii bratr popáleného muže. Škoda na majetku byla odhadnutá na 1,5 milionu korun. Policie příčinu požáru stále vyšetřuje.

 

Tragédie vyvolala vlnu solidarity. Obec Choustník založila transparentní účet, na který rodina už obdržela částku více než 3,6 milionu korun.

 

 

Rodině finančně přispěl i Leoš Mareš- "Dnes jsem poslal 482 688 korun rodině z vyhořelé hájenky. Za každého z Vás jednu korunu. Měl jsem to vymyšlené jinak, ale nakonec zasáhl osud. Dostal jsem desítky zpráv, a protože to cítím podobně, jdou všechny peníze rodině Věry Kupkové. Dnes jsem velmi dlouho mluvil s paní z Obecního úřadu v Choustníku a ta mě ujistila, že pomoc je stále potřeba. Na projekty, které jsem chtěl podpořit původně, ještě určitě dojde," uvedl Leoš Mareš na svém Instagramu.
 

ČÍSLO TRANSPARENTNÍHO ÚČTU NA POMOC RODINĚ POSTIŽENÉ POŽÁREM V KAJETÍNĚ:


282578002/0300
VS 3911820


Reportáž o tragickém požáru

ham TN.cz
Reklama