Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 3. 2018
rozhodovaly vteřiny

Hasič hrdina ve volnu vytáhl muže z hořícího auta, zachránil mu život

Hasič v civilu zachránil muže z hořícího vozu
Zdroj: firebrno.cz

Ve čtvrtek večer se na Břeclavsku srazila dvě osobní auta. Jedno z nich začalo po nárazu hořet a uvnitř zůstal zaklíněný řidič. Ten měl obrovské štěstí. Místem nehody totiž zrovna projížděl hasič Zdeněk Selner, který zraněného řidiče vytáhl z auta. Podle hasičů mu tak zachránil život.

Dva osobní automobily se srazily ve čtvrtek večer u Perné na Břeclavsku. Jeden z vozů skončil vedle silnice v plamenech. Uvnitř zůstal uvězněný řidič. Než by na místo dorazili hasiči, mohlo být pozdě.

 

Místem nehody však zrovna projížděl Zdeněk Selner. Hasič, který měl ve čtvrtek volno, nezaváhal ani na vteřinu a hned přispěchal na pomoc. Zraněného a dezorientovaného řidiče z hořícího auta vysvobodil a přivolal další pomoc.

 

"Je jisté, že tímto činem zachránil dotyčnému řidiči život a beze zbytku tak naplnil služební slib," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

 

111

GALERIE: Hasič v civilu zachránil muže z hořícího vozu

Zdroj: firebrno.cz

Hasič v civilu zachránil muže z hořícího vozu - 1

Hodnocení:

 

Na místo následně dorazili i jeho kolegové ve službě. "Jednotky hasičů po svém příjezdu zabezpečily místo nehody, uhasily hořící vozidlo a poskytly první pomoc zraněnému řidiči," řekl mluvčí. Ten byl následně předán do rukou záchranářů a transportován do nemocnice.

 

 

Selner působí u hasičů od roku 2001 a v současnosti je velitelem požární stanice v Pohořelicích.

jva TN.cz