Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 6. 2018
rozhodují vteřiny

Chlapečka nechali v rozpáleném autě! Hasič popsal jeho záchranu

Rodiče nechali v Trenčíně v autě dítě
Zdroj: TV Markíza
Hasiči rozbili zadní okýnko, případ pak převzala policie

Někteří rodiče jsou prostě nepoučitelní. I přes častá varování lékařů a otřesný případ, při kterém zemřela dvouletá Sabinka, stále nechávají děti v rozpáleném autě. Naposledy museli slovenští hasiči zachraňovat ročního chlapečka. Zásah teď popsal hasič Petr.

Dramatickou záchranu za sebou mají hasiči z Trenčína. O víkendu vyjížděli na parkoviště před supermarketem Merkur, kde nechali rodiče ročního Pavlíka v autě a odešli nakupovat. Auto se ale rychle rozpálilo a chlapečkovi tak šlo o život.

 

Naštěstí si dítěte zavřeného v autě všimli kolemjdoucí, kteří přivolali na pomoc záchranné složky. Pavlíka dostal ven hasič Petr, který teď dramatickou záchranu pro portál cas.sk popsal: "Viděli jsme, že dítě je v autosedačce. Okamžitě jsme rozbili boční sklo."

 

Pavlík strávil v rozžhaveném voze více než půl hodiny. "Přes rozbité sklo jsem vlezl do auta. Chlapeček plakal, byl zpocený, měl slabé dýchání. Vzal jsem ho do náruče a podal ho kolegům," doplnil zasahující hasič.

 

 

 

Chlapce hasiči zabalili do studené deky a předali záchranářům, kteří ho převezli do nemocnice. Rodiče vyšli z obchodu až ve chvíli, kdy už Pavlík ležel v sanitce. Převzali si ho v nemocnici, už se o ně ale zajímá i policie, která celý případ vyšetřuje.

 

Před týdnem otřásla Slovenskem i Českem smrt 2,5roční Stelinky, kterou nechali rodiče v autě v obci Trstená. Holčička zemřela ještě předtím, než se ji pokusili hasiči a policisté zachránit.

 

Podívejte se na reportáž TV Markíza o případu:

epa TN.cz
Reklama