Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 12. 2017
dramatický zásah

Hasiči ve Zlíně spěchali k požáru bytu. V plamenech našli ležet ženu

Zdroj: TV Nova

Hasiči a strážníci ze Zlína mají za sebou úspěšný zásah. Během včerejšího požáru v panelákovém domě na sídlišti Jižní svahy zachránili ženu.

Městské strážníky upozornil na stoupající dým z oken jednoho bytu člověk, který procházel kolem domu. Strážníci po příjezdu okamžitě vyběhli do prvního patra, kde už byla zakouřená chodba.

 

Velmi rychle vyrazili dveře od bytu a tam mezi plameny uviděli ležet ženu. Tu se jim tak podařilo vytáhnout ven, a tím jí zachránili život. Na místo mezitím spěchala sanitka a hasiči. Ti ke zkrocení plamenů museli použít vysokozdvižný žebřík.

 

Ženu záchranáři okamžitě převezli do zlínské nemocnice. Podle informací mluvčí se nadýchala kouře a utrpěla také popáleniny. Přesto je už mimo ohrožení života, dál ale zůstává na jednotce intenzivní péče.  

 

 

Požár totálně zdemoloval byt, kde hořelo. Z okolních bytů navíc museli hasiči evakuovat dalších sedm obyvatel. Vyšetřovatel na místě požáru vyloučil úmyslné zapálení a nyní pracuje s několika verzemi - jak s nedbalostním jednáním, tak s technickou závadou na elektrospotřebičích.

 

Vyšetřování požáru tak dál pokračuje. Škoda, kterou způsobily mohutné plameny, se předběžně odhaduje na 150 tisíc korun.

mom/Petr Zapletal TN.cz
Reklama