Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 9. 2017
nebezpečné natáčení

Herci Ordinace v ohrožení života! Mohli se utopit v ledové Sázavě

Dramatické natáčení Ordinace - 2
Zdroj: TV Nova
Radim Fiala a Štěpán Benoni zachraňovali vodáky ze Sázavy

V dnešním díle Ordinace půjde o život! Adrenalinové bylo i samotné natáčení. Jak zákeřná může být řeka, na vlastní kůži pocítili Radim Fiala (46) a Štěpán Benoni (33) v rolích záchranářů Petra Hanáka a Marka Doležala.

V dnešním díle Ordinace v růžové zahradě 2 diváci uvidí dramatický výjezd záchranky. Záchranáři Petr, Marek a půvabná Bibi (Marika Šoposká) před sebou budou mít nelehký úkol. Vytáhnout z vody dvě bezvládná těla vodáků a pokusit se o jejich záchranu. Poprat se s řekou a kluzkým povrchem ale nebyla legrace ani pro samotné herce.

 

Zatímco rolí vodáků se chopili zkušení kaskadéři, herci Fiala a Benoni šli do akce bez dubléra. A s jasnou instrukcí. Tohle by mělo klapnout napoprvé! Pro Štěpána Benoniho to byla navíc první akční scéna v Ordinaci. A jen tak na ni nezapomene.

 

"Tahle akční scéna měla být o tom, že dva záchranáři zachraňují tonoucího. Ve finále jsme s Radimem měli co dělat, aby nakonec nemuseli zachraňovat nás dva. Brodili jsme se po kolena v Sázavě a příšerně to klouzalo. Navíc ten tonoucí byl snad dvoumetrový kaskadér. I když jsme s Radimem docela silní, nejsme vysocí, takže dostat ho na břeh nebyla legrace. Teda pro nás ne, štáb se asi bavil víc," vzpomíná na natáčení Štěpán Benoni.

 

121

GALERIE: Natáčení dramatické záchranné akce s Fialaou, Benonim a Šoposkou na Sázavě

Zdroj: Archiv TV Nova

Ordinace: Natáčení dramatické záchranné akce na Sázavě - 19

Hodnocení:

 

Scéna se točila v polovině května, kdy nebylo zrovna teplo a Sázava měla jen pár stupňů. O veselou historku z šestihodinového natáčení se postarala Marika Šoposká, která coby záchranářka Bibi Mrázková měla tonoucího na břehu resuscitovat. "Jestli neumře sám, Marika mu rozhodně pomůže," vtipkoval režisér Braňo Holiček při první zkoušce scény, kdy se Marika Šoposká snažila vodákovi nasadit krční límec.

 

 

Dnešní díl do děje vnese také novou postavu. Kamenická nemocnice přijímá novou posilu sesterny – sestřičku Radku v podání Anny Slováčkové. 

 

Podaří se kamenickým záchranářům vodáky oživit? A jak si povede nová posila sesterny, Anna Slováčková? Dívejte se na Ordinaci v růžové zahradě 2 dnes ve 20:20 na Nově! Předchozí díly najdete na NOVA Plus, všechny jsou ke zhlédnutí na VOYO

mom TN.cz