Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.3. 2017 15:49
RunTour

Hlasujte pro novoroční předsevzetí a změňte tak někomu život!

RunTour
Zdroj: TV Nova
RunTour

„Tenhle rok fakt už začnu běhat..“ Tak schválně, kolik z vás si tohle předsevzetí letos dalo? Běžecký seriál RunTour, jehož je hlavním partnerem TV Nova, zvedá z gauče lidi po celém Česku. A teď chce zvednout další, podpořte je, sledujte jejich cestu za snem a přidejte se k nim na závodech RunTour. Je tady soutěž o běžecké předsevzetí. Z desítek přihlášených jsme vybrali pět nejzajímavějších a vy teď máte možnost vybrat dvě, jejichž autory za snem poženeme.

Anketa

Čí příběh vás zaujal nejvíce?

Hlasovalo 671 lidí.
Vítězům RunTour totiž sen splní a podpoří jejich cestu běžeckou sezonu se zkušeným trenérem. Běžeckých tréninků a závodů se pak budete moci zúčastnit také. Přítomny budou i osobnosti z televizní obrazovky.

 

1. Standa v tom má jasno, chce uběhnout Nova Run 5 km
Cíl: 5 km za 28 minut
Standa začal běhat díky kamarádkám, které pravidelně běhají. S tréninkem neztrácel čas a pustil se do toho po hlavě. V zimě běžel závod v silném mrazu a sám o sobě říká, že zkouší, co zvládne. Pro tento rok si cíl stanovil jasně. Nejlepší čas na závodech Nova Run 5 na RunTour má 31 minut a proto letošním předsevzetím zvyšuje laťku na 28 minut. Ale nedělá to jen pro sebe a pro svůj lepší pocit. U srdce ho hřeje vědomí, že běhy RunTour pomáhají zrakově postiženým z Nadace Leontinka. Dejte mu hlas, poběžte s ním a také pomozte potřebným.


2. Dva měsíce od narození druhé dcery opět v běžeckém
Cíl: 5 km pod 35 minut
Seznamte se s paní Kacířovou, která po vzoru svého manžela začala běhat před dvěma lety. Běhání ji bavilo, ale z nějakého důvodu šel výkon pořád dolu. Po dlouhém lámání hlavy zjistila, že běhá ve dvou. Čekala totiž jejich druhou dceru. V listopadu porodila a plná nadšení vyběhla na nový rok opět s manželem. Předsevzetí má paní Kacíčová skromné a pro začátek jí bude stačit běhat kilometr za 7 minut.

 

3. Běžkyně, samouk a obětavá přítelkyně Katka chce na trati stačit příteli
Cíl: 10 km pod 60 minut
Katka běhá kvůli příteli a její předsevzetí je uběhnout 10 km pod hodinu, aby přítele nezdržovala. Matku tří dětí partner před rokem vyhecoval a atmosféra RunTour ji chytla natolik, že vyběhla. Dokonce přežila i svou první desítku v letním parnu, kdy hasiči museli závodníky na trati stříkat vodou. Dáte ji hlas a poženete si na desetikilometrové trati třeba hned 8. dubna v Českých Budějovicích?


4. Po ztrátě přítele a pádu z koně chce Daniela běžecký restart
Cíl: Odvaha vyběhnout do prvního závodu na 5 km
Náročný konec roku, rozchod s přítelem, naštípnutý obratel po pádu z koně. Takový byl závěr roku po paní Danielu. Ta však nečeká na znamení z nebe a rozhodla se vzít změnu do svých rukou. Nikdy neběžela závod, protože jí to strach nedovolil. Vždy jen slyšela od ostatních jaká je na závodech nepopsatelná atmosféra. A nepoběží sama. Doma ji každý den probouzí dvě teriérky s kterými na trat vyráží. Podpoříte jí a pomůže sen vyběhnout do svého prvního závodu RunTour?5. Paní Khyrová neběhá ani rok a už má velké plány, doběhnout kamarády
Cíl: Nova Run 5 km pod 25 minut
Běhat ve skupině jde mnohem lépe, než když člověk běhá sám. O tom ví své i paní Khyrová, která by své tempo ráda zlepšila pod 5 min na kilometr. Běhá totiž s kamarády a nerada by je i v další běžecké sezoně brzdila. Trénuje v prostředí, kde jsou samé hrbolky a kopce a už se těší, až se oteplí a bude moct trénovat naplno.

 

Hlasovat můžete do 8. března. Více informací o závodě včetně registrace najdete na www.run-tour.cz.


Termínovka závodu RunTour a běhu Nova Run 5 km 2017:
České Budějovice, 8. 4. 2017
Ústí nad Labem, 13. 5. 2017
Brno, 27. 5. 2017
Plzeň, 10. 6. 2017
Olomouc, 15. 7. 2017
Liberec, 19. 8. 2017
Praha, 30. 9. 2017
Pardubice, 4. 11. 2017
 

TN.cz