Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.1. 2016 10:17
lidská dobrota

Hledá se "anděl", který pomohl staré paní! Příběh z vlaku dojímá

Vlak na nádraží - ilustrační
Zdroj: Profimedia
ilustrační foto

Dojemný a přitom úplně obyčejný příběh zavířil českými sociálními sítěmi. Neznámý gentleman a dobrodinec se srdcem na pravém místě se neváhal ujmout stařenky, které v mrazivé noci ujel vlak. Úžasné gesto dojalo další lidi a společnými silami se podařilo zastavit celý vlak, aby se babička se svým zachráncem dostali alespoň k němu domů.

Ten příběh vás rozhodně zahřeje u srdce. Odehrál se na hlavním nádraží v Praze, patrně včera. Na veřejnost ho dostala vlakvedoucí, která se sama stala jeho aktérkou a pomohla k dobrému konci. Později ho na Facebooku začali šířit další cestující a lidé z Milovic na Nymbursku.

 

Začíná slovy vlakvedoucí J. Kučerové: "Vážení, musím se pochlubit, ale strážní andělé nejspíš existují... Teď jsem zažila na hlavním nádraží v Praze něco úžasného. Přiběhl za mnou mladý muž, zda bych nemohla zdržet vlak alespoň pět minut, že k němu ještě jde starší paní a špatně chodí..."

 

 

Vlakvedoucí zavolala dispečera a dohodli, že vlak se ve stanici ještě chvilku zdrží a počká na starou paní. "Bylo až dojemné, jak onen muž starostlivě běžel za paní a pomohl jí. Paní byla tak věku sedmdesáti let a sotva šla, noha co nohu mine. On nelenil, vzal stařenku i s její taškou do náruče a spěchal s ní na vlak," popsala dále vlakvedoucí.

 

Tím však pozoruhodný lidský příběh zdaleka neskončil. Vlakvedoucí to totiž nedalo a ve vlaku od muže a staré dámy zjistila víc: "Paní vůbec neznal, jen byl svědkem, jak jí ujel poslední spoj na Kladno. Nechtěl ji tam nechat samotnou, prý byla nešťastná. Nabídl jí, že ji vezme k sobě domů do Milovic a ráno ji doprovodí zpět do Prahy a posadí na vlak."

 

 

Že to nebyla jen prázdná slova muž dokázal vzápětí. "Přesvědčil jí, ať zavolá rodině, aby neměli strach. Nadiktoval do mobilu veškeré své nacionále, ujistil dceru, ať se nebojí, že maminku ráno doprovodí. Stařenka se slzami v očích moc děkovala, nabízela mu peníze - nechtěl, nevzal si je. U všeho jsem stála, všechno jsem vyslechla," píše ve svém houfně sdíleném příspěvku vlakvedoucí Kučerová.

 

Dodala také: "Kdybych měla klobouk, tak smeknu před tím, že mu nebyla stařenka lhostejná. A postaral se o všechno."

 

 

Příběh má ale ještě další pokračování. Dojatá vlakvedoucí zařídila další "maličkost" - na nádraží v Lysé zdržela spoj, který by stařence a jejímu "andělovi" jinak kvůli zdržení v Praze ujel. Jejich vlak pak v Lysé zastavil u stejného perónu jako vlak do Milovic, aby mohli v klidu přestoupit a v pořádku se dostat k mladíkovi domů. "Ten výraz ve tváři stařenky jen tak nezapomenu," líčí paní Kučerová.

 

Pokud znáte tohoto muže z Milovic, starou paní z příběhu nebo jste se stali také jeho svědky, ozvěte se nám na email zpravy@nova.cz nebo na diváckou linku 606 090 909. Děkujeme, redakce TN.cz.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Jarda zrovna seděl v autě, když ho to praštilo do očí. Něco takového vidíte jen jednou za život!

Fotografie z místa havárie vám nedá spát. Zachránil mě anděl! Potvrdil muž

tn.cz / David Garkisch