Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 5. 2017
pomozte ho najít

Hledá se anděl v modré bundě! Zachránil muže u nehody a zmizel

Nehoda Louňovice - Načeradec
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Ještě se mezi námi najdou lidé, kteří mají srdce na pravém místě. Prokázala to i žena, která neváhala přivolat pomoc muži, který měl vážnou dopravní nehodu. Pak ale beze stopy zmizela.

Vážná dopravní nehoda se stala 30. dubna kolem půl třetí odpoledne mezi obcemi Louňovice a Načeradec na Benešovsku. Neznámý řidič tady měl vytlačit ze silnice mladíka v modrém voze a od nehody pak ujet.

 

"Vytlačil mě vůz, který od nehody ujel, ani nezastavil. Jednalo se o světlé auto, něco jako Citroen Berlingo. Hledají se jacíkoli svědci," prosí mladík na facebooku.

 

Řidič se podle mladíka přihlásil asi o pět hodin později, tvrdil však, že má jen rozbité zrcátko a minul se s autem. "Nepřiznal se, že mě vytlačil. Asi čekal, až mu vyprchá alkohol v krvi, nevím," popsal řidič modrého auta pro TN.cz.

 

Důležitým svědkem by mohla být žena, která celou nehodu viděla a zavolala záchranáře. "Říkala, že viděla, že mě vytlačil, a vypoví to policii," vzpomíná mladík. "Byl tam děsný zmatek a než přijela nehodovka na vyšetření, paní tam nebyla," doplnil.

 

Nehoda Louňovice - Načeradec
Zdroj: Archiv řidiče

 

"Měla na sobě světle modrou bundu, batůžek a černé kalhoty. Je možné, že byla v Louňovicích někde v hospodě nebo tak okolo. Žena mi zavolala záchranku, ale s výpovědí nějak zameškala," popsal mladý řidič. "Moc prosím všechny o pomoc," dodal.

 

Mladík skončil s těžkým otřesem mozku, pohmožděninami a tříštivou zlomeninou stehenní kosti v nemocnici. Teď si nepřeje nic jiného, než aby se našli svědci, kteří by potvrdili, že ho druhé auto ze silnice skutečně vytlačilo.

 

 

Benešovská policie potvrdila, že se nehodu stále nepodařilo objasnit. "Mohu potvrdit, že 30. dubna došlo na silnici u Louňovic ke kontaktu dvou vozidel levými zrcátky, následně jedno z aut havarovalo do stromu. V současné době prověřujeme okolnosti nehody, zjišťujeme příčinu a míru zavinění," uvedla mluvčí policie Veronika Čermáková.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Fotografie z místa havárie vám nedá spát. Zachránil mě anděl! Potvrdil muž

FOTO: Jel kolem smrtelné nehody a vyfotil ji! Když se pak doma na snímek podíval, zůstal jako přikovaný

TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?
Pět velkých mýtů o PRVNÍ POMOCI. Proč už se nedává umělé dýchání?

mom TN.cz