Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.8. 2016 21:06
Naděje umírá poslední

Hledači pokladů "zlatý vlak" nenašli, chtějí kopat jinde

Zdroj: TV Nova

Od úterka hledaly desítky lidí legendární zlatý vlak nacistů, který má být už od konce druhé světové války uvězněný v tajném tunelu v Polsku. Zatím se ale dostavilo jen zklamání

Polsko-německý tandem hledačů pokladů Piotr Koper a Andreas Richter pro hledání vlaku, který je podle legendy napěchovaný zlatem, poklady a zbraněmi, nadchnul na šedesát geologů, ženistů a další odborníků.


Ti za pomoci těžké techniky rozkopali 65. kilometr historické železniční trati mezi Vratislaví a Waldenburgem alias Valbřichem. Ale i když kopali do mnohametrové hloubky, narazili hledači jen na hlínu a kamení.


Neobjevili žádný tajný tunel a už vůbec ne vlakový transport napěchovaný zlatem. Ukázalo se totiž, že jednolitá vrstva, kterou lovci pokladů považovali za strop železničního tunelu, je ve skutečnosti upěchovaný jíl.Přesto se lovci pokladů nevzdávají. Podle zpráv polských i světových médií hodlají v kopání dnes pokračovat, jen na jiném místě.


Historici ovšem mají jasno - žádný nacistický zlatý vlak neexistuje, jde jen o místní legendu. Zlato, o kterém je řeč, prý nacisté před postupující Rudou armádou odvezli úplně jinudy.

pez TN.cz
Reklama