Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.3. 2016 13:34
nepříjemné překvapení

Rokycany: Žena hledala vodoměr, v tmavé šachtě byli nevítaní hosté!

Zdroj: TV Nova

Nepříjemné překvapení čekalo na ženu z Rokycanska, která našla ve zdejší betonárce místo vodoměru svíjející se klubko zmijí. Žena okamžitě o nálezu informovala vedení firmy, ve které pracovala.

Měla zjistit, jaký je stav vody. Aby tak mohla zaměstnankyně betonárky v Rokycanech učinit, musela po žebříku sešplhat do tmavé šachty.

 

Tam na ni ale čekalo nemilé překvapení. Na zemi se svíjelo klubko hadů. Žena okamžitě informovala vedení firmy, které kontaktovalo záchrannou stanici v Rokycanech. Ošetřovatelům stačil krátký pohled na pět plazících se kousků a bylo jim jasné, co jsou tito nevítaní hosté zač. Úkryt před zimou vyhledaly v betonárce zmije obecné.

 

 

"Zřejmě se tam dostaly tak, že tam na podzim nějak zalezly, a jejich návrat prostě někam ven do normálního přirozeného prostředí by byl trochu složitější," řekl Pavel Moulis z Českého svazu ochránců přírody.
 

Žena našla v šachtě zmije - 1
Zdroj: TV Nova

 

Odychycené zmije jsou prozatím na stanici, později je ale ochránci vypustí do přírody. Není to přitom jediný případ, kdy zmije navštívila lidi. Před několika lety jednoho z plazů našli v rokycanské nemocnici.

 

"Děsila tam pacienty, tak jí zavřeli do takovýho skladu, odkud jsme jí vysvobodili a odvezli pryč, aby nenaháněla hrůzu," uzavřel Moulis.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nezvratný osud mladého chlapce: Spadl z útesu a potom ho ještě uštkla zmije

V banánech se zase našlo něco šíleného! A je to ještě horší než kokain

Soňa Vachová/ lud TN.cz