Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.10. 2017 15:15
nové rozhodnutí

Hodila miminko do popelnice: Soud vražedkyni zmírnil trest!

Policisté odvážejí ženu, která v Mníšku pod Brdy hodila novorozence do kontejneru
Zdroj: TV Nova
Policisté odvážejí ženu, která v Mníšku pod Brdy hodila novorozence do kontejneru.

Narodila se jí zdravá holčička, nyní 22letá žena z Mníšku pod Brdy ji ale v červnu 2015 hodila do popelnice a podepsala jí tak rozsudek smrti. Krajský soud matku vražedkyni poslal na deset let za mříže, Vrchní soud v Praze jí ve středu rozsudek zmírnil.

Mladá žena porodila v bytě svého přítele v době, kdy doma nikdo nebyl. I když se jí narodila úplně zdravá holčička, rozhodla se dítěte zbavit. Dívenku později našli pohozenou v igelitové tašce v popelnici v Mníšku pod Brdy, už ale byla bohužel mrtvá. Vydýchala si vzduch, který v tašce měla.

 

Policie mladou ženu zadržela po upozornění lékařů, kteří ji přijali se silným krvácením. Bylo jim jasné, že musela porodit. Protože po miminku nebyly ani stopy, rozhodli se jednat.

 

Na gynekologicko-porodnickém oddělení v příbramské nemocnici ji celou dobu hospitalizace hlídali policisté, kteří ji později odvezli k výslechu. Hrůzný čin ženy je nepochopitelný zejména proto, že mohla novorozence klidně zanést do místního babyboxu.

 

 

Za vraždu jí hrozilo až doživotí, nakonec ale dostala deset let. Proběhly další odvolací soudy, konečný pravomocný verdikt vrchního soudu je osm let.

 

Otec se dítěte vzdal

 

Žena zjistila, že je těhotná na konci roku 2014. Když se její přítel dozvěděl tuto novinu, opustil ji. Našla si nového přítele, těhotenství ale popírala. V osmém měsíci těhotenství si vzala potratovou pilulku. Soudu později tvrdila, že byla přesvědčená o jejím účinku a když zjistila, že rodí, zpanikařila. Žalobkyni ani soud ale nepřesvědčila. Nyní půjde sedět za vraždu.

 

Podívejte se na reportáž:

lud TN.cz