Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.8. 2017 21:38
pád z okna

Holčička (4) vypadla z 3. patra! Vrtulník ji odvezl do nemocnice

Zdroj: TV Nova

Z okna ve třetím patře bytového domu vypadla čtyřletá holčička. K neštěstí došlo v pátek v podvečer v Jablunkově na Frýdecko-Místecku. Utrpěla velmi vážná zranění.

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pátek 18. srpna vpodvečer u vážně zraněného dítěte na Frýdecko-Místecku.

 

„Před osmnáctou hodinou bylo krajské zdravotnické operační středisko ZZS informováno o pádu z okna v Jablunkově. Na pomoc ihned vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci, který byl u zraněné do čtyř minut od nahlášení. K zásahu zároveň vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

 

Čtyřleté děvčátko vypadlo dle informací záchranářů z okna ve třetím patře domu. V době příjezdu u ní posádky ZZS zjistily poruchu vědomí a vícečetná poranění hlavy, hrudníku a dolní končetiny, ohrožující její život.

 

 

„Malá pacientka byla zajištěna krčním límcem, uložena do vakuové matrace, lékař musel provést intubaci dýchacích a převést dítě na přístrojem řízenou ventilaci,“ Po poskytnuté přednemocniční neodkladné péči bylo dítě letecky přepraveno na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.
Okolnosti pádu dítěte prověřuje policie.
 

TN.cz