Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.8. 2017 21:38
pád z okna

Holčička (4) vypadla z 3. patra! Vrtulník ji odvezl do nemocnice

Zdroj: TV Nova

Z okna ve třetím patře bytového domu vypadla čtyřletá holčička. K neštěstí došlo v pátek v podvečer v Jablunkově na Frýdecko-Místecku. Utrpěla velmi vážná zranění.

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pátek 18. srpna vpodvečer u vážně zraněného dítěte na Frýdecko-Místecku.

 

„Před osmnáctou hodinou bylo krajské zdravotnické operační středisko ZZS informováno o pádu z okna v Jablunkově. Na pomoc ihned vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci, který byl u zraněné do čtyř minut od nahlášení. K zásahu zároveň vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

 

Čtyřleté děvčátko vypadlo dle informací záchranářů z okna ve třetím patře domu. V době příjezdu u ní posádky ZZS zjistily poruchu vědomí a vícečetná poranění hlavy, hrudníku a dolní končetiny, ohrožující její život.

 

 

„Malá pacientka byla zajištěna krčním límcem, uložena do vakuové matrace, lékař musel provést intubaci dýchacích a převést dítě na přístrojem řízenou ventilaci,“ Po poskytnuté přednemocniční neodkladné péči bylo dítě letecky přepraveno na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.
Okolnosti pádu dítěte prověřuje policie.
 

TN.cz

Diskuze

21.8. | 09:31 Michal Čapek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Škoda že jí ten vrtulník vezl,kdyby letěl byla by dřív na sále
19.8. | 23:14 lorda5
6
Náhlasit nevhodný komentář
Ježiši, co se to děje ??? Stále stejné tragédie každý den?? Sice jsou rodiče tím neštěstím potrestáni.. ale jak vidět. nestačí to. Přeci za ty svoje prcky musí nést zodpovědnost !!!!!