Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 3. 2016
galerie chirurgický zákrok

Holčička se narodila bez bříška! Lékařům se podařilo nemožné

Miminko se narodilo s vnitřnostmi mimo tělo
Zdroj: Profimedia

Čtyřiadvacetileté mamince lékaři ve 12. týdnu těhotenství řekli, že její dítě trpí gastroschízou - vrozenou vadou břišní stěny. Když se holčička narodila, měla střeva uložená mimo tělo. Lékaři nemeškali a dívenku převezli na operační sál. Tam se jim podařilo nemožné.

Při pohledu na veselou Maisie by vás těžko napadlo, že se díváte na malou bojovnici, která ještě před čtyřmi měsící bojovala o život. Je krásná, po operačním zákroku, který museli provést lékaři prakticky ihned po jejím narození, nenajdete ani stopy.

 

Když Chloe a Joe zjistili, že čekají druhé dítě, byli neskutečně překvapení, ale šťastní. Pohádku o idylickém životě ale po několika týdnech překazila zlá sudička, která dítěti do vínku přidala i zákeřnou vrozenou vadu břišní stěny - gastroschízu.

 

14

GALERIE: Miminko se narodilo s vnitřnostmi mimo tělo

Zdroj: Profimedia

Miminko se narodilo s vnitřnostmi mimo tělo - 1

Hodnocení:

 

Maminka musela být po celé těhotenství pod dohledem lékařů. Když nadešla ona velká chvíle a holčička se konečně dostala na svět, obavy lékařů nabraly konkrétnějších rysů. Holčička neměla pupík, střeva tak měla umístěná mimo tělo.

 

 

Lékaři orgány ihned zabalili do fólie, aby zabránili infekci. Na operačním sále pak dívence veškeré orgány dali zpět do těla. Dokonce jí vytvořili pupík, který jí chyběl.

 

Nyní je Maisie doma a společně se starší sestřičkou Elouise se raduje ze života. "Neumím ani popsat, jak jsem vděčná doktorům, že zachránili mé dítě. Trvalo tři dny, než jsme ji konečně mohli vzít do náručí," řekla Chloe pro britský Daily Mail.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

JEDNA Z MILIONU! Žena porodila dvojčátka. Když je však uviděla, málem to s ní seklo

ZÁZRAK, NEBO BOŽÍ VZKAZ? Zplodili miminko na Valentýna, narodilo se zvláštním znamením

lud TN.cz