Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 8. 2017
Otřesný případ

Holčičku (10) znásilnil příbuzný a otěhotněla! Potrat zakázal soud

Unesená holčička
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Obrovské utrpení prožívá desetiletá dívenka z Indie i její rodina. Holčičku opakovaně znásilnil příbuzný, až otěhotněla. Soud ale zakázal potrat, dívka je totiž už v 32. týdnu těhotenství. Nepomohla ani petice, kterou podepsaly tisíce lidí.

Desetiletou dívenku z indického města Čandígarh několikrát znásilnil bratranec její matky. Nezůstalo to ale bez následků - dívka otěhotněla a příbuzný čeká na soud ve vazbě. O těhotenství podle zpravodajského portálu BBC nevěděla ani dívčina matka.

 

Až před třemi týdny si holčička stěžovala na bolesti v podbřišku, a tak ji rodiče vzali k lékaři. Ten zjistil, že je už v pokročilém stadiu těhotenství. Podle policistky Praibhy Kumari, která případ sleduje, je rodina prostoduchá a zřejmě si ani neuvědomili, co příbuzný s holčičkou dělá.

 

Indický nejvyšší soud však zamítl petici, ve které tisíce lidí žádaly, aby dívka mohla jít na potrat. Zákony totiž umožňují interrupci pouze do 20. týdne těhotenství nebo pokud hrozí nějaké riziko. Podle lékařské komise si ale plod vede dobře a riskantní by byl spíše potrat.

 

 

Osud dívky upoutal pozornost médií po celém světě. Na příliš reportérů před domem už si rodina stěžuje, zároveň by ale mohla nechtěná sláva dívce pomoci. Rodiče jsou totiž chudí a žijí jen v jednopokojovém bytě, zveřejnění příběhu by ale mohlo zajistit lepší péči i finanční náhradu od vlády.

 

Dívka zřejmě jen tuší, co se děje, rodiče jí o jejím stavu nic neřekli. Údajně jí ještě namluvili, že má v břiše kámen. "Matka dívky se mnou nikdy nemluvila bez slzy v oku. Otec mi říkal, že má pocit, jako by byla jeho dcera zavražděna," popsala policistka Kumari.

epa TN.cz