Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 1. 2017
Hrozná vražda

Holčičku (†7) našli s podříznutým hrdlem! Obvinili 15letou dívku

Katie Roughová - 4
Zdroj: Profimedia
Katie popisují blízcí jako veselou a hodnou holčičku

Britská policie obvinila patnáctiletou dívku z vraždy sedmileté Katie. Umírající holčičku našla v pondělí její matka na hřišti v Yorku. Podle tamních médií měla podříznuté hrdlo. Zemřela po převozu do nemocnice.

Sedmiletou Katie Roghovou našli podle britských médií v parku těžce zraněnou pejskaři a přivolali policii i záchranku. Viděla ji i matka, která ji přijela na hřiště asi kilometr od domova vyzvednout. Dívka ležela v kaluži krve a měla řeznou ránu na krku.

 

Několik svědků popsalo, jak se její matka zhroutila na kolena, plakala a křičela: "Ne, ne, moje malá holčička! Myslím, že ji zabila. Pomozte mi, zavolejte sanitku," citoval její slova portál Mirror. Dívka ale zemřela krátce po převozu do nemocnice.

 

 

15

GALERIE: Zavražděná Katie Roughová

Zdroj: Profimedia

Katie Roughová - 1

Hodnocení:

 

Policisté na místě činu zatkli patnáctiletou dívku, která údajně v ruce svírala velký nůž, a obvinili ji z vraždy i držení útočné zbraně. Dívka se ve středu poprvé objevila u soudu, mimo zraky novinářů ji přivedla dvojice policistů.

 

 

Sousedé, učitelé i rodinní přátelé popisují Katie jako hodnou holčičku, která se pořád usmívala. Před dvěma týdny šla svým rodičům na svatbě za družičku. "Katie bylo laskavé a chytré dítě, které měli rádi spolužáci i personál," uvedla pro BBC ředitelka místní školy.

 

Kousek od místa, kde dívenka přišla o život, vznikl pomníček, kam lidé kladou květiny a zapálené svíčky. "Dobrou, naše krásná princezno. Milujeme tě, babička a děda," píše se v jednom z přání. Kamarádi také zorganizovali sbírku na podporu zdrcené rodiny.

epa TN.cz