Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 8. 2017
šokující fotky! Nebezpečná barva

Holčičku na dovolené potetovali hennou. Skončila v nemocnici!

Holčička skončila po tetování hennou v nemocnici - 1
Zdroj: Profimedia
Holčička měla velké bolesti, puchýře jí museli odstranit

Na dovolenou v Egyptě sedmiletá Madison nikdy nezapomene. Za odměnu, že byla celý pobyt hodná, si mohla nechat potetovat ruku černou hennou. Místo květin jí ale zůstaly ošklivé jizvy. Skončila na popáleninovém oddělení v nemocnici.

Rodina Gulliverova si užívala dovolenou ve čtyřhvězdičkovém hotelu v egyptské Hurghadě. Děti byly hodné a poslouchaly, a tak se otec Martin rozhodl, že si za odměnu mohou nechat něco vytetovat hennou. Madison si vybrala květinové ornamenty, stejně jako bratr. Píše o tom portál The Sun.

 

O rok staršímu bratrovi Sebastianovi stihli tetování odstranit ještě v salónu, když si začal stěžovat na svrbění. Madison začala ruka svědit až po návratu domů. Než stihli barvu smýt také z její ruky, naskákaly jí obrovské puchýře. Nakonec skončila na popáleninovém oddělení.

 

Nejde přitom o první případ, kdy henna způsobila ošklivé popáleniny. Lékaři před černou barvou dlouhodobě varují, především by lidé neměli nechat tetovat své děti. Henna totiž může obsahovat vysoká množství toxického chemického barviva zvaného parafenylendiamin.

 

 

14

GALERIE: Holčička skončila po tetování hennou v nemocnici

Zdroj: Profimedia

Holčička skončila po tetování hennou v nemocnici - 1

Hodnocení:

 

Stopy stejné látky objevili doktoři také na Madisonině pokožce. Puchýře vymačkali, odstranili vrchní kůži a obvázali dívence ruku stahovací bandáží. Díky ní by měl otok na předloktí splasknout a jizvy se alespoň lehce zacelit. "Možná bude poznamenaná do konce života," lituje tatínek Martin.

 

 

Hotel v Hurghadě se rodině omluvil. "Jménem majitele kosmetického salónu se omlouváme za to, co se stalo vaší dceři. Mrzí nás to," napsala ředitelka pro vztahy s hosty Heike Moursy. Zároveň prohlásila, že tetování hennou v resortu zakázali.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tohle raději nezkoušej! Bolestivé TETOVÁNÍ vypálené sluncem je hazard se zdravím
Z ničeho nic se vám objevila alergie? Čím to je a jak se jí zase zbavit!

epa TN.cz
Reklama