Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.8. 2017 21:42
Velký požár v Dubaji

Jeden z nejvyšších mrakodrapů Pochodeň hořel! Evakuovali včas

Zdroj: TV Nova

Mohutný požár vypukl v noci na pátek v 86 pater vysokém mrakodrapu The Torch (Pochodeň) v Dubaji. Všechny obyvatele se podle úřadů podařilo evakuovat.

Slavný mrakodrap The Torch (v překladu Pochodeň) ve Spojených arabských emirátech patří s výškou 337 metrů k nejvyšším obytným budovám světa, vzplál už ale podruhé za poslední dva roky, informuje britské BBC.

 

Plameny se podle všeho rozšířily z devátého patra. V okolních budovách vypadla elektřina. "Všude je kouř, na ulici padají trosky," popsal situaci jeden ze svědků.

 

Byli jste na místě? Máte fotky nebo videa požáru? Ozvěte se na linku 606 090 909 nebo na mail zpravy@nova.cz nebo na našem Facebooku.

 

 

Hasiči už mají požár pod kontrolou a probíhají dohašovací práce. Obyvatele ze 676 bytů se podařilo evakuovat a nejdou žádné zprávy o tom, že by někdo v budově zůstal. Příčiny vzniku ohně zatím nejsou známé.

 

 

The Torch (Pochodeň) je jedním z nejvyšších obytných mrakodrapů světa a je domovem mnoha cizinců. Požár ho poškodil už v roce 2015, kdy zničil přes sto bytů. Postaven byl přitom docela nedávno - v roce 2011.

 

TN.cz