Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 3. 2017
Costa del Sol

Horor na dovolené ve Španělsku! Muž se pokusil unést holčičku (3)

Únos dítěte - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Únos dítěte - ilustrační foto

Z velkého šoku se vzpamatovává britská rodina, která trávila dovolenou ve španělském letovisku Estepona v populárním regionu Costa del Sol. Přímo za bílého dne se neznámý muž pokusil unést tříletou holčičku. Na pomoc si zřejmě vzal i zhruba sedmiletého chlapce, které se měl dát s děvčátkem do řeči.

Případ nahlásila policii i médiím matka. Sedmadvacetiletá žena šla vyzvednout svou malou dcerku z hodiny tancování. Cestou dívenku oslovil zhruba sedmiletý chlapec. S ním šel po ulici muž, který najednou chytil její tříletou dceru za ruku, začal jí nabízet, že jí koupí sladkosti a snažil se dívku odtáhnout pryč.

 

Šokovaná matka se začala s ním o dceru přetahovat a volat o pomoc. Muž se zřejmě lekl, dívku pustil a společně s chlapcem se oba dali na útěk. Matka ihned informovala policii a se svým zážitkem se svěřila také na sociálních sítích.

 

Policisté listu Daily Mail potvrdili, že se případem zabývají. "Prošetřujeme oznámení od ženy, která tvrdí, že se někdo pokusil unést její dítě. Vyšetřování stále probíhá, takže nemůžeme podávat žádné další informace," uvedl pro Daily Mail policejní mluvčí.

 

 

Žena je přesvědčená, že se cizinec pokusil její dceru za bílého dne v oblíbeném turistickém letovisku unést. Údajného pachatele popsala jako padesátníka romského vzhledu, s šedými vlasy a s pleší a s jizvou na pravé tváří. Na sobě měl modré kalhoty a černou košili. Představil se jako "Paco". Zhruba sedmiletý chlapec, který mu měl v údajném únosu pomáhat, se představil jako "Alejandro".

 

"Všichni si dejte pozor na muže okolo padesátky s šesti nebo sedmiletým chlapcem, který chodí po městě a snaží se unášet děti! Využívá chlapce, aby se dal do řeči s ostatními dětmi, pak je chytne za ruku a snaží se je odvést. Prosím, buďte na své děti opatrní a nenechte je mimo dohled. Policie byla informovaná a dělají všechno, co mohou, aby ho našli," uvedla rozrušená matka na Facebooku.
 

vbo TN.cz