Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 8. 2017
Má z toho trauma

Znásilnění v letadle! Dívku (16) probudila cizí ruka v rozkroku

Napadená žena v letadle
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz

Na let ze Seattlu na letiště Newark nedaleko New Yorku zřejmě nikdy nezapomene teprve šestnáctiletá dívka. Během letu usnula, najednou zjistila, že jí cizí muž osahává. Po přistání navíc aerolinie United Airlines nechali pachatele odejít!

K sexuálnímu napadení došlo minulý měsíc na nočním vnitrostátním letu ze Seattlu na letiště Newark. Mladá dívka ze západního pobřeží USA cestovala letadlem sama. Byl to pro ní velký den, protože se dostala do programu pro mladé dívky, které pořádá prestižní Princetonská univerzita.

 

"Věděla jsem, co se děje, ale myslela jsem, že se mi to zdá, že to nemůže být pravda. Cítila jsem jeho ruku na mém stehně. Zajela mezi mé nohy a tam mě hladil. Pak se snažil strčit druhou ruku do mých kalhotek a to mě probudilo," uvedla šestnáctiletá dívka, která si nepřála prozradit svojí identitu, v rozhovoru pro ranní show americké stanice CBS.

 

Dívka napadení nahlásila letuškám, které ji okamžitě přesadili o několik řad dopředu. Dívka ale byla strašně vystrašená. "Zbývalo ještě spousta času. Ten pocit, že nemůžu odejít, byl hrozný. Cítila jsem, že tam není nikdo, kdo by mi pomohl," svěřila se napadená.

 

Další šok ji čekal na letišti na předměstí New Yorku, kde letadlo ráno přistálo. Když zastavilo u východu, všichni odešli, jako kdyby se nic nestalo. A to včetně útočníka!

 

 

"Myslela jsem si, že umřu! Jsem tisíce kilometrů daleko. Moje dítě mi volá, že bylo sexuálně napadeno. Je zmatená, ptám se jí, kde je, jestli ho někde vidí. A ona mi řekla, že zrovna prošel kolem ní," řekla rozčílená matka.

 

Té se podařilo zavolat zástupci aerolinií na letišti Newark a ten jí řekl, že je první, od koho se o napadení dívky dozvídá! Posádka letadla nevyplnila žádnou zprávu, nepovolala policii, která měla při přistání na letadlo čekat.

 

Muže ale policisté a Federální úřad pro vyšetřování (FBI), pod které zločiny ve vzduchu spadají, ještě týž den vypátrali. Útočníkem je podle televize CBS Vijakumar Krishnappa, lékař, který byl ve Spojených státech na studijním pobytu. FBI jej obvinila ze sexuálního napadení, muž uvedl, že se cítí nevinný.

 

 

V roce 2016 vyšetřovala FBI 57 sexuálních útoků v letadlech, v předcházejícím roce pak 40. Matka dívky uvedla, že kdyby tohle tušila, nikdy by dívku nenechala cestovat samotnou.

 

"Neměl právo na mě sahat. Vzal mi kus duše. Necítím se bezpečně," dodala traumatizovaná dívka. Muž byl propuštěn na kauci. Hrozí mu dva roky vězení, pokuta 250 tisíc dolarů a také deportace.

 

Aerolinie televizi CBS jen řekly, že celou situaci berou velmi vážně a spolupracují s vyšetřovateli. Podle amerického úřadu FAA, který má na starosti leteckou dopravu, v takových případech aerolinie běžně žádají, aby na letadlo po přistání čekala policie, což se zjevně nestalo.

 

 

Společnost United Airlines zažila letos už několik skandálů. V dubnu obletělo svět video, jak zaměstnanci mezinárodního O´Hareova letiště v Chicagu táhnou ven lékaře, který byl systémem vylosován, aby na přeplněném letu uvolnil místo, které společnost potřebovala pro vlastní zaměstnance. Jen o pár dní později na muže v letadle společnosti United Airlines spadl na hlavu škorpión, který jej pokousal.

 

Při květnovém letu zase nechala posádka vyvést z letadla jednoho cestujícího, kterého obvinili, že je pedofil, který osahává vedle sedícího chlapce. Muž byl přitom otcem dítěte a jen jej utěšoval, protože se hoch bál létat. Více o případu ZDE.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠÍLENÝ DŮVOD: Znásilněná dívka po činu otěhotněla. Soud ji poslal na 30 let do vězení!

ŽENY, POZOR: Mezi muži se šíří nový způsob znásilňování! Vzájemně si radí, jak na to
 

vbo TN.cz