Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.1. 2016 16:13
zanedbání péče

Sanitka muže vezla 7 hodin namísto dvou. Po převozu zemřel

Zdroj: tvnoviny.sk

Svého otce a manžela Jána Kružliaka pohřbili teprve předevčírem, nejhorší okamžiky si ale jeho rodina prožila těsně před jeho smrtí. Řidič zdravotnické služby ho do Detvy přivezl zesláblého, zkřehlého a neschopného pronést jediné slovo. Nedlouho poté muž zemřel.

Ján Kružliak byl na vyšetření na onkologickém oddělení v Bratislavě, před cestou domů ještě hovořil s rodinou, po příjezdu už ale nebyl schopen pořádně reagovat a poté přestal úplně komunikovat. Cesta z Bratislavy trvala 7 hodin a během ní pacient trpěl zimou a žízní. Přitom normálně by přejezd měl zabrat něco kolem 2 hodin.

 

"Je to těžce nemocný člověk po ozařování a oni ho převáží takto? Bez toho, aby ho zakryli, zabalili do nějakých dek a sedm hodin ho vozili po celém Slovensku," uvedla dcera zesnulého pro slovenský portál TVnoviny. Muž byl podle nich po převozu zabalen jen do slabé deky a větrovky a byl výrazně prokřehlý.

 

 

Společnost se ale proti obvinění ohradila, v autě se prý dostatečně topilo, řidič pacienta pravidelně kontroloval a dával mu pít ze svého, navíc se mu prý pacientův stav nezdál a to také před cestou nahlásil.

 

 

Rodina o podání trestního oznámení neuvažuje, smrt jejich otce je příliš čerstvá a jeho život jim to nevrátí, na média se obrátili z jediného důvodu. „Chceme pomoct dalším lidem, kteří mají podobně nemocné příbuzné, aby se jim to také nestalo jako nám,“ uvedla otřesená manželka zemřelého.
 

klma TN.cz