Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2018 23:41
tragédie u Prahy

Hororová srážka autobusu s autem! Tři mrtví, 45 zraněných

Zdroj: TV Nova

V Horoměřicích u Prahy se srazil autobus s osobním vozem. Nejméně tři lidé zemřeli, dalších 45 se podle záchranářů zranilo. Jednou z obětí je řidička auta, další šofér autobusu a jeden cestující. Silnice musela být na sedm hodin uzavřena.

Nehoda se stala na silnici 240 kolem čtvrté hodiny odpolední. Pražští záchranáři na twitteru informovali, že při nehodě zemřeli tři lidé a dalších 45 se zranilo. "Z toho pět těžce, 10 středně a 30 lehce zraněných," napsali.

 

113

GALERIE: Nehoda autobusu a osobního auta ve středočeských Horoměřicích

Zdroj: ČTK

Nehoda autobusu a osobního auta ve středočeských Horoměřicích - 1

Hodnocení:

 

Podle informací z místa nehody se s autobusem srazil osobní vůz Škoda Superb. Autobus sjel do příkopu, kde naboural do stromu. 22letá řidička osobního auta na místě zemřela. Další mrtvý je 40letý řidič autobusu a jeden z cestujících.

 

Mezi zraněnými jsou i děti. Dvě z nich museli záchranáři kvůli rozsáhlým zraněním uvést do umělého spánku a na umělou plicní ventilaci.

 

Na místě zasahovali hasiči Středočeského kraje s pomocí pražských hasičů. Asi osm lidí zůstalo v autobuse zaklíněno a probíhalo jejich vyprošťování. "K nehodě vyjelo deset sanitek se čtyřmi lékaři a speciální vůz Atego," informovala mlučí pražských záchranářů Jana Poštová.

 

 

"Dispečink středočeské záchranky aktivoval tzv. traumaplán. Zranění se 'třídí' podle toho, v jak vážném jsou stavu, rozhoduje se, kdo bude kam transportován a v jakém pořadí," uvedla před 17. hodinou mluvčí záchranářů Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

 

Společnost Arriva, které havarovaný autobus patří, na facebooku uvedla, že ji nehoda velmi mrzí. "Detaily, co přesně se stalo, bohužel neznáme, dosud jsme se ani my nedostali k místu nehody, všechny přístupové cesty uzavřeli policisté. Za volantem autobusu byl čtyřicetiletý spolehlivý řidič, který bohužel při nehodě zemřel, stejně jako řidička osobního vozu a jeden z cestujících," napsala a vyjádřila soustrast pozůstalým.

 

 

Silnice byla uzavřena a zastaven byl i provoz některých autobusových linek. Policisté na místě nehodu vyšetřovali a hasiči museli autobus vyprostit. Uzavírka trvala téměř do 23. hodiny.

 

 

kik/epa TN.cz
Reklama