Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.6. 2017 20:56
Tragédie na Jičínsku

Hororová smrt matky s dcerou v sauně: Policie hledá, koho obvinit!

Zdroj: TV Nova

V případu dvou žen, které zemřely v sauně na Jičínsku, stále není jasno. Tragédie se stala o Velikonocích, 65letou matku s o 20 let mladší dcerou našla mrtvé majitelka sauny. Policie zatím nikoho neobvinila, další informace sdělovat nechce.

Policie stále vyšetřuje úmrtí dvou žen v zahrádkářské oblasti u Dvoreckého rybníka v Robousích na Jičínsku. Hororový příběh šokoval i v zahraničí. Stal se o Bílé sobotě, když 65letá matka s 45letou dcerou relaxovaly u známých v podomácku vyrobené sauně.

 

Když se je majitelka sauny vydala zkontrolovat, byly už obě ženy mrtvé. O tom, že se snažily dostat ven, vypovídá ulomená klika dveří. Sauna měla i okénko, které se ale ženám nepodařilo rozbít - roztříštily pouze jednu tabulku skla.

 

Podle odborníků je to ale podivné, protože člověk by ve strachu o život k rozbití okna použil například kameny, které jsou v sauně, nebo vytrhl palubku z lavice a tu použil jako páčidlo. Znalci proto nechápou, jak mohly ženy prorazit pouze jedno sklo.

 

 

Podle informací Deníku zatím policie ze smrti žen nikoho neobvinila. Byla nařízena soudní pitva a policie zjišťuje, o jakou právní kvalifikaci by se mohlo jednat. Spekuluje se o tom, že sauna byla špatně konstruovaná - měla dveře na kliku, žádná okna, nezkontroloval ji odborník.

 

"Stále nemáme výsledky potřebné k posouzení a vyhodnocení celé nešťastné události. Do Vzhledem k velice špatnému psychickému i zdravotnímu stavu zúčastněných bylo ze strany vyšetřovatele rozhodnuto, že další upřesňující informace nebudou k opětovné medializaci poskytovány," uvedl pro portál Inspektor jičínské policie Aleš Brendl.

 

Zdroj: TV Nova

epa TN.cz

Diskuze

8.6. | 21:37 karl-z-bahnhofu
0
Náhlasit nevhodný komentář
Stačilo si třeba jen lehnout na podlahu. Tam je teplota pouze okolo 30 st.C, To by přežily levou zadní...
8.6. | 21:37 karl-z-bahnhofu
0
Náhlasit nevhodný komentář
Stačilo si třeba jen lehnout na podlahu. Tam je teplota pouze okolo 30 st.C, To by přežily levou zadní...
8.6. | 14:51 undatra
1
Náhlasit nevhodný komentář
Snaha dostat se ven byla podivně malá . Jako kdyby jedna bránila druhé . Klika by šla nasadit a okno rozbiju loktem i s rizikem poranění , zejména v krizové situaci .
8.6. | 13:18 adam12345678901234
2
Náhlasit nevhodný komentář
Jo, jo, policie už si nějakého viníka najde. I kdyby si ho měka vymyslet. Co tak přemýšlet i nad tím, že to mohla být nešťastná náhoda. I to se v životě stává. No ale senzace je přece přednější.