Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 7. 2017
Památkový inspektor

Hrad Štramberk má 40 metrů vysokou rozhlednu, dostal stříbro

Zdroj: TV Nova

Ve Štramberku na Novojičínsku najdete štramberskou trúbu. Jde o 40 metrů vysokou věž tamního hradu, která slouží jako rozhledna. A protože je oblíbeným turistickým cílem, vydal se tam i prázdninový inspektor televize Nova.

Štramberk - malebné městečko v podhůří Beskyd. Jeho dominantou jsou zbytky hradu Štramberk se zachovanou gotickou věží zvanou Trúba. Měří 40 metrů a přes sto let slouží veřejnosti jako rozhledna.

 

"Hrad Štramberk je součástí komplexu čtyř hradů: Starý Jičín, Šostýn a Hukvaldy. Měl za úkol chránit náš region," prozradil průvodce Radomír Wisnar.

 

Štramberkská trúba je otevřená denně. Dospělí za vstup zaplatí 40 korun. Děti o polovinu méně. Parkování je zdarma.  Pokud ale chcete parkovat ve městě, musíte mít parkovací kartu. Do areálu hradu můžete vzít psa, ale pouze na vodítku.

 

Na vrchol rozhledny vede 166 schodů. Výstup po příkrých schodech dá pořádně zabrat. Výhled ale skutečně stojí za to. Za slunečného počasí je opravdu nádherný a rozhodně stojí za to vzít si s sebou dalekohled.

 

 

Areál je oblíbeným místem pro svatby. Pokud nejste zrovna pozváni na svatební hostinu, občerstvit se můžete v hospodě naproti rozhledně. Jídelní lístek nabízí klasiku - párek v rohlíku nebo klobásu. Nechybí ani pivo.

 

Záchody, které jsou uvnitř hospody, byly čisté a byl tu i dostatek toaletního papíru. Pokud se rádi kocháte přírodou a nebojíte se výšek, za nás můžeme Štramberk rozhodně doporučit. Návštěvníkům tu chybí snad jen jedno.

 

 

"Pravidelně se ptají na výtah, protože se jim nechce šlapat do našich krásných schodů," vtipkuje průvodce Wisnar.

 

Do závěrečného hodnocení se to nepromítlo, minimálně kvůli problému s parkováním ale Štramberská Trúba na zlato nedosáhne a dáváme stříbrnou medaili.
 

vbo, Jan Socha TN.cz
Reklama