Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 6. 2017
Policejní supersport

Hradního protokoláře po nehodě v policejním BMW pustili ze špitálu

Při nehodě policejního vozu byl Vladimír Kruliš
Zdroj: AKTU.cz, Profimedia.cz

Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš po hospitalizaci opustil Fakultní nemocnici Brno. ČTK to dnes řekl mluvčí nemocnice Pavel Žára. Kruliš se v nemocnici léčil po nehodě policejního auta z konce května, při které utrpěl zlomeninu dvou obratlů.

Kruliš doprovázel prezidenta Miloše Zemana na cestě po Jihomoravském kraji. Policie údajně nabídla prezidentovu doprovodu ukázku policejní techniky. Hybridní vůz za čtyři miliony korun, který měla policie půjčený, sjel do potoka v brněnských Chrlicích poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Policista stále zůstává v nemocnici. "Je stále hospitalizovaný, jeho stav je úměrný jeho zranění," uvedl Žára.


Nehodu vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), čeká se na znalecké posudky. Závěry vyšetřování mohou být známy až v horizontu týdnů či měsíců.


GIBS ale už část týkající se toho, kdo vůz řídil, předal policejnímu prezidiu. Podle dosavadních informací za volantem seděl policista a nic nenasvědčuje tomu, že by spáchal trestný čin.Zatím však není jasné, proč seděl civilista v policejním autě, když to zakazují předpisy. Podle některých médií jízdu povolil ředitel jihomoravských policistů Leoš Tržil, který se k tomu ale dosud nevyjádřil.


Mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová už dříve ale uvedla, že policejním vozem mohou podle nařízení ministerstva vnitra jezdit jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo lidé, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů.

 

BMW je zpátky u majitele. Policie ho vrátila, stav neznámý

 

Firma BMW Group ČR už má vůz, který nabourala policie, k dispozici. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBP) ho firmě dnes vrátila. Potvrdil to mluvčí společnosti BMW Group ČR David Haidinger.

 

"Dnes jsme auto od GIBS dostali k dispozici, bude ho prohlížet expert," řekl Haidinger. Doplnil, že se firma s policií dohodla na tom, že nezveřejní rozsah škod. "Důležité je, aby se oba zranění z toho dostali bez následků," uvedl mluvčí.

tn.cz / ČTK