Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 8. 2016
přehled po krajích

Hrady a zámky se otevřou v noci! Chystají koncerty i ohňostroje

Akce na hradech a zámcích
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com, Profimedia.cz
V noci ze sobotu na neděli ožijí památky netradičním programem! (Ilustrační foto)

Už po sedmé otevřou desítky hradů a zámků své brány návštěvníků uprostřed noci. Hlavní program letošní Hradozámecké noci chystá na sobotu 27. srpna hrad Karlštejn, nevšední podívanou ale nabídnou památky po celé republice.

Kostýmované prohlídky, divadelní představení, koncerty, rytířská klání, ohňové show či ohňostroje, to vše a mnohem víc nabídne v noci ze soboty na neděli devět desítek památek v Čechách i na Moravě. Podívejte se, kde můžete netradiční atmosféru nasát ve vašem kraji. Kompletní program Hradozámecké noci najdete ZDE.

 

Hrady a zámky - Praha

Na Chvalském zámku vás čekají večerní a noční prohlídky s vílou Meluzínkou a skřítkem Matýskem, to vše při světle svíček. Zámek Slovanka láká na noční posezení při osvětlení celého areálu svíčkami a loučemi. V Zahradách pod Pražským hradem se můžete těšit na ukázky historického šermu a koncert String Orchestra Perta Kukoviče.

 

Hrady a zámky - Středočeský kraj

Prohlídky bez průvodce, hudební vystoupení, fakírská show, ohňostroj či promítání filmového muzikálu Noc na Karlštejně, to vše čeká návštěvníky stejnojmenného hradu. K dispozici bude také občerstvení dle středočeských receptů. Na Konopišti budou kostýmované prohlídky, divadelní představení a děti se mohou svézt na ponících. Křivoklát zase ožije středověkou hudbou, šermem, ohňovou show a chybět nebudou ani netradiční prohlídky.

 

117

GALERIE: Hrady a zámky

Zdroj: Thinkstockphotos

Praha - Zahrady pod Pražským hradem

Hodnocení:

 

Hrady a zámky - Jihočeský kraj

Na Červené Lhotě se budete moci svézt na osvětlených pramicích, Hluboká zase nabídne kostýmované prohlídky a ukázky tradičních tanců. V Jindřichově Hradci vás pustí do běžně nepřístupných prostor, chybět nebude šermířské vystoupení či ukázky ražby mincí.

 

Hrady a zámky - Plzeňský kraj

Na Rabí vás provedou hradem za svitu loučí, na Švihově na vás čekají oživené noční prohlídky v duchu středověké detektivky. V Horšovském Týně vás provedou nočními knihovnami, do sklepení vás pustí vybaveny jenom svíčkou.

 

Hrady a zámky - Karlovarský kraj

V Bečově nad Teplou vznikne na nádvoří letní kino a chybět nebudou ani noční prohlídky. Oslava léta na zámku Kynžvart přiblíží návštěvníkům atmosféru, v níž se šlechta bavila v krásných prostorách zámku i zámeckého parku.

 

 

Hrady a zámky - Ústecký kraj

Program plný legrace i lechtivých překvapení slibují oživené prohlídky zámku Duchcov s Divadlem V Pytli. Tajemné noční prohlídky a ohnivý rej na nádvoří zase čeká návštěvníky Krásného Dvora. S nejvytrvalejšími bude uskutečněna půlnoční výprava parkem ke gotickému templu. Na prohlídky s princeznou, ohňovou show a řízenou degustaci vína láká zámek Velké Březno.

 

Hrady a zámky - Liberecký kraj

Na Bezdězu se odehraje rytířské klání na počest Karla IV., samozřejmostí budou také prohlídky v kostýmech. Živá hudba a prohlídky pouze při svíčkách vás vrátí do minulosti na zámku ve Frýdlantu. V původních kachlových kamnech pro vás upečou zámecké koláčky. Do dějin hradu vás vtáhnou také na Valdštejně, kde budete představeni nejdůležitějším majitelům, celý večer zakončí ohňová show.

 

Hrady a zámky - Královéhradecký kraj

Netradiční hrané prohlídky věnované osobnosti Karla IV., který hrad dobýval, bořil i budoval, vás čekají na Potštejně. Otevřena bude i kovárna s razírnou mincí. Ve Starých Hradech se kromě netradičních prohlídek dračí královské komnaty a pohádkového sklepení uskuteční velký rytířský turnaj a dračí ohňová show.

 

Hrady a zámky - Pardubický kraj

Královští lokajové vás provedou zámkem v Kladrubech nad Labem, kde vás uvítá sám František Josef I., podívat se můžete i do běžně nepřístupných prostor hřebčína. Lampionovým průvodem odstartuje program na Kunětické hoře, v Litomyšli zase budete moci ochutnat nejméně sedm historických receptů.

 

 

Hrady a zámky - kraj Vysočina

Večerní hrané prohlídky, šermířská a kejklířská vystoupení a prohlídky nočních interiérů chystají v zámku v Náměšti nad Oslavou. Bílá paní či reálné historické osobnosti vás provedou zámkem v Telči, k tomu zazpívá písničkář Ivo Jahelka.

 

Hrady a zámky - Jihomoravský kraj

Lysice chystá netradiční prohlídky zámku s ohněm, kejklíři a šermem, ožijí i někteří bývalí obyvatelé zámku. Kostýmované prohlídky, ohňostroj, koncert kapely Ginevra či posezení v zámeckém šenku na vás čeká v Rosicích. Ve Valticích se můžete těšit na divadelní představení Dášeňka aneb Psí kusy - Haf!.

 

Hrady a zámky - Olomoucký kraj

Romantické podvečerní a večerní prohlídky hradu doplněné o vystoupení skupiny historického šermu chystají na hradě ve Šternberku, na Bouzově nebude chybět hradozámecký ohňostroj s překvapením a na Jánském Vrchu budou v letním kině promítat film Ať žijí duchové.

 

Hrady a zámky - Zlínský kraj

Ve Zlínském kraji se do akce letos zapojil jediný zámek, a to ten ve Vizovicích. Čeká tady na vás večerní akustický koncert - Polštářové muzicírování v reprezentačním sále zámku. Hlavním účinkujícím bude skupina Mirečkovi Sekeráše.

 

Hrady a zámky - Moravskoslezský kraj

Noční prohlídky speciálním okruhem zámku a velkolepá ohňová show čeká na návštěvníky zámku ve Fryštátu v Karviné. Strašidla, lukostřelba i letní kino nabízí zámek Hradec nad Moravicí. V Bruntále se můžete těšit na vystoupení lukostřelců či mušketýrské skupiny.

mom TN.cz