Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.3. 2017 13:03
kontrolní hlášení

Hraje si na zachránce, kritizuje opozice Babiše. Kvůli rušení pokut

Zdroj: TV Nova

Udělování pokut za kontrolní hlášení DPH bylo až moc přísné. Ministerstvo financí a Finanční správa chce proto zmírnit podmínky pro udělování až 50tisícové sankce.

Ministr financí Andrej Babiš řekl, že podle něj Finanční správa ne vždy rozlišuje mezi porušením zákona a drobnou chybou. Zdůraznil ale, že ministerstvo nebude odpouštění pokut ovlivňovat.

 

Nově tedy zavádí možnost, aby pokutovaný zažádal o prominutí pokuty. Zpětně bude možnost žádat prominutí dvou pokut za rok 2016 a od letošního roku pak jednu ročně.

 

Tento krok ze strany ministerstva financí kritizují někteří opoziční poslanci. Například Jan Skopeček z ODS prohlásil, že Andrej Babiš připomíná pyromana, který je zároveň hasičem. Podle něj Babiš nějaký oheň zapálí - nastaví vysoké pokuty, aby jej následně s velkou slávou hasil a tvářil se jako zachránce.

 

 

Podle posledních údajů uložila Finanční správa v souvislosti s kontrolním hlášením zhruba 2500 pokut za 102 milionů korun. Zároveň tvrdí, že kontrolní hlášení přispělo až více než 12 miliard korun k lepšímu výběru DPH. 

mom/František Bůžek TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

6.3. | 15:06 nichts obernichts
4
2/2 Az se pan mistopredseda vlady a ministr financi A. Babis zbavi print medii ...
6.3. | 13:39 mili1
0
Pyroman... to je výstižné
6.3. | 17:00 tonny44
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jeden estébáckej Bureš z Čobolandu, pár v pravou chvíli použitých populistických frází a na světě je pro někoho zábavná scénka, ale je to taková spíš hořká zábava. Jak Čobol vychccal s čechy. https://www.youtube.com/watch?v=YLSrNjpfleM
6.3. | 15:06 nichts obernichts
4
Náhlasit nevhodný komentář
2/2 Az se pan mistopredseda vlady a ministr financi A. Babis zbavi print medii a radiove stanice, az ... PAK, az pak mu zacnu verit !!! Do te doby je pro mne neveruhodnym, agresivnim, mocnym a nepolitickym oligarskym politikem ktery nema ve vlade co delat!
6.3. | 15:00 nichts obernichts
2
Náhlasit nevhodný komentář
1/2 Az A.B. prokaze puvod sveho majetku, vrati veskere dotace ktere kdy pro sve koncerny & Capi hnizdo ziskal, az vrati vsechny "ulevy" na dane ktere si prisvojil, az mi konecne slibi svobodu a demokracii ktere zatim nikdy neslibil ...
6.3. | 14:16 Petr Kelenda
2
Náhlasit nevhodný komentář
Babiš je zatím největší ubožák v politice od roku 1989! Honí tady hospodské,stánkaře kvůli pár korunám...A sám bere dotace pro své firmy v řádu desítek milionů. Kvitová je v daňovém ráji,senátor Valenta(firma Synot) je v daňovém ráji. Nejlepší opruzovat malé podnikatele a vytřískat z nich co to dá
6.3. | 14:03 acdcc
2
Náhlasit nevhodný komentář
Uložit přispěvek na Bureše je nadlidský výkon
6.3. | 13:52 acdcc
1
Náhlasit nevhodný komentář
http://forum24.cz/prulom-v-mf-dnes-komentar-vyzyva-babise-aby-vratil-eu-dotaci-50-milionu/
6.3. | 13:39 mili1
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pyroman... to je výstižné