Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.3. 2017 13:03
kontrolní hlášení

Hraje si na zachránce, kritizuje opozice Babiše. Kvůli rušení pokut

Zdroj: TV Nova

Udělování pokut za kontrolní hlášení DPH bylo až moc přísné. Ministerstvo financí a Finanční správa chce proto zmírnit podmínky pro udělování až 50tisícové sankce.

Ministr financí Andrej Babiš řekl, že podle něj Finanční správa ne vždy rozlišuje mezi porušením zákona a drobnou chybou. Zdůraznil ale, že ministerstvo nebude odpouštění pokut ovlivňovat.

Reklama

 

Nově tedy zavádí možnost, aby pokutovaný zažádal o prominutí pokuty. Zpětně bude možnost žádat prominutí dvou pokut za rok 2016 a od letošního roku pak jednu ročně.

 

Tento krok ze strany ministerstva financí kritizují někteří opoziční poslanci. Například Jan Skopeček z ODS prohlásil, že Andrej Babiš připomíná pyromana, který je zároveň hasičem. Podle něj Babiš nějaký oheň zapálí - nastaví vysoké pokuty, aby jej následně s velkou slávou hasil a tvářil se jako zachránce.

 

 

Podle posledních údajů uložila Finanční správa v souvislosti s kontrolním hlášením zhruba 2500 pokut za 102 milionů korun. Zároveň tvrdí, že kontrolní hlášení přispělo až více než 12 miliard korun k lepšímu výběru DPH. 

mom/František Bůžek TN.cz
Reklama