Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.11. 2017 16:01
přímé svědectví

Hrdinové masakru v Texasu: Sami se pustili do přestřelky i honičky

Hrdina masakru v Texasu
Zdroj: Profimedia

Spojené státy se vzpamatovávají z jednoho z největších masakrů v americké historii. Šestadvacetiletý útočník při něm zastřelil 26 lidí, kolem dvaceti jich zranil. Do zběsilé přestřelky a honičky s útočníkem se pustili dva svědci, díky kterým jsou ztráty na životech mnohem menší.

Zatím není zcela jisté, co přimělo šestadvacetiletého Devina Patricka Kelleyho k ohavnému činu, vyšetřovatelé prověřují i možnost spojení s terorismem, uvádí portál CBS.

 

V neděli odpoledne se ale v černém oblečení navlečen do balistické vesty a ozbrojen puškou AR-15 vydal do baptistického kostela ve městě Sutherland Springs. Podle vyšetřovatelů byl poprvé spatřen na čerpací stanici v 11:20 místního času.

 

"Podezřelý přejel silnici ke kostelu, vylezl z auta a potom začal střílet," popsal policejní mluvčí Freeman Martin portálu CBS. Střelba podle něj pokračovala uvnitř kostela. Když Kelley vyšel z kostela, jeden z místních se s ním pustil do zběsilé přestřelky.

 

"Odstavil jsem auto na křižovatce a slyšel jsem střelbu," popsal CBS celou situaci Johnie Langendorff a dodal: "Džentlmen s puškou přistoupil k mému autu, zatímco střelec začal ujíždět. Rychle mi popsal situaci s tím, že ho musíme dostat."

 

"Začala honička. Jeli jsme kolem 95 mil, když jsme se ho pokoušeli chytit. Najednou ztratil kontrolu nad autem a naboural do příkopu," shrnul závěr honičky Langendorff.

 

 

Na místo během pár minut dorazila policie, která našla mrtvého útočníka stále na sedadle řidiče. Podle CBS se měl sám zastřelit.

 

Kelley podle CBS sloužil na základně amerického letectva v Novém Mexiku, kvůli napadení manželky a vlastního dítěte byl ale bez zásluh propuštěn. Vyšetřovatelé nezveřejnili, jak se Kelley dostal ke zbrani.

 

Reportáž TV Nova můžete sledovat zde:

klma TN.cz