Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.1. 2016 21:17
video bombová hrozba

NOVÝ TEROR V PAŘÍŽI: Útočníka zastřelili, hrozila další exploze

Pařížská policie zastřelila muže ozbrojeného nožem, když se snažil dostat do prostor policejní stanice. Podle očité svědkyně byl k případu přivolán speciální útvar pro práci s výbušninami.

Svědkyně uvedla, že byly slyšet dva nebo tři výstřely a k tělu byl následně vyslán speciální robot, který měl potvrdit nebo vyvrátit podezření na držení výbušniny. Policie okolním obyvatelům doporučila, aby kvůli hrozícímu výbuchu zavřeli okna a probíhající situaci nesledovali.

 

Další svědci vypověděli, že ozbrojený muž měl při snaze o vstup do policejní stanice řvát: "Allah Akbar". Kromě toho, že byl ozbrojen nožem, panovalo podezření, že měl na sobě sebevražedný pás.

 

Pyrotechnici po prozkoumání těla potvrdili, že se jednalo o atrapu, uvedla agentura Reuters.

 

Během útoku utržil jeden ze sloužících policistů řezná zranění.

 

 

 

Podle informací z francouzské společnosti iTele se incident udál před policejní stanicí v Goutte d'Or, který je součástí  18. městského obvodu. 

 

 

O probíhající situaci informuje přes Twitter Anna Polonyi, novinářka New York Times, jejíž sestra z terasy viděla tesně před střelbou ozbrojeného muže, jak běží přímo k policejní stanici.

 

Je tomu rok od teroristického útoku na redakci francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo. V rámci výročí časopis včera vydal zvláštní číslo týdeníku, které sklidilo kritiku francouzských politiků i církve.

klma TN.cz